Dukle sme dali trojku, sme vo štvrťfinále

Veľmi dobrý výkon podali dnes hráči nášho druholigového A-tímu v osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu proti MFK Dukla Banská Bystrica. Zverenci trénerského dua Marek Petruš – Ivan Lapšanský vyhrali v NTC Poprad nad lídrom druhej ligy rozdielom triedy 3:0, keď všetky tri zásahy sme strelili v druhom polčase. Už štvrtý rok po sebe tak nebudeme chýbať medzi najlepšou osmičkou Slovenského pohára.

Úvodná štvrťhodina veľa vzruchu nepriniesla a hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V 16. minúte našiel Arevalo v sľubnej pozícii Andrića, ten ale z uhla pálil iba do bočnej siete. V 35. minúte sme museli nútene striedať, keď zraneného Andrića nahradil Slebodník. V samom závere prvého polčasu sa v dobrej pozícii ocitol Grešák, ale jeho ľavačka mierila vysoko nad. Aj druhý polčas sme začali lepšie. V 52. minúte našiel Zošák presným centrom hlavu Juniora, ale brankár Krejčí skvelo zasiahol. V 56. minúte sme sa dočkali, keď tečovaná strela Slebodníka hosťujúcim Starším skončila v sieti Dukly – 1:0. Po hodine hry už bolo 2:0, keď Slebodník prudkou krížnou strelou k žrdi nedal gólmanovi hostí žiadnu šancu. V 83. minúte po faule Jančaka na Vaščaka mali hostia výhodu pokutového kopu, avšak sám faulovaný hráč trafil iba do žrde. V 89. minúte sme spečatili svoj postup, keď Arevalo po parádnej kombinačnej akcii po tretíkrát rozvlnil sieť. V nadstavenom čase mohol pridať štvrtý úder do rakvy hostí Grešák, ale zblízka prestrelil. Čiernou škvrnou dnešného vydareného večera je zranenie až troch hráčov, ktorí stretnutie nedohrali – Andrić, Maslo, Luberda.

FK Poprad - Arevalo
Enzo Mauro Arevalo Acosta uzavrel na 3:0

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Som rád za výsledok, za postup, ktorý sa nerodil ľahko. Teší ma, že sme sa rehabilitovali za výkon a prehru v Púchove. Dukla má kvalitný tím, nie náhodou sú na prvom mieste druhej ligy. Výsledok je výborný, predvedená hra v prvom polčase nebola najideálnejšia. Chlieb sa začal lámať v druhom polčase, pomohol nám prvý gól. Mužstvo išlo súdržne za dosiahnutím výsledku. Najviac ma mrzí zranenie troch hráčov, ktorí museli ísť nútene z ihriska.“

Stanislav Varga (tréner MFK Dukla Banská Bystrica): „V prvom rade chcem pogratulovať Popradu k postupu do ďalšieho kola. Možno to vyzeralo tak, že v poli sme hrali pekne, ale výsledok hovorí za všetko. Chceli sme dať šancu hráčom, ktorí v poslednej dobe nehrali toľko, koľko by možno chceli. Dnes rozhodol prvý gól, ktorý sme dostali dosť nešťastne tečovanou strelou. Rozhodlo sa to aj po nepremenenej penalte, v závere sme mohli dostať aj päťku, takto brániť nemôžeme. Máme svoje problémy, keď sa pozrieme na súpisku, máme tam 14 zdravých hráčov.“

Štefan Zošák (FK Poprad): „Prvý polčas nebol z našej strany ideálny, hlavne, čo sa týka hry smerom dopredu. Bol to medzišestnástkový futbal, pričom Bystrica bola viac v držaní lopty. Druhý polčas sme začali hrať to, čo sme chceli. Dôležité bolo, že Tibor premenil hneď svoju prvú šancu a to nás nakoplo. Potom sme už podali sebavedomejší výkon. Bolo tam viac pohľadných akcií našich mladých hráčov Slebodníka, Grešáka. Som rád aj za nich. Ľúto je nám zranení troch našich spoluhráčov.“