Hráči nášho A-tímu sú v laufe. Po minulotýždňovom cennom víťazstve v Púchove zopakovali rovnaký husársky kúsok bielo-modrí orli aj dnes v metropole východu. Po presnom zásahu Alema Plakala triumfovali naši chalani v Košiciach 1:0 a zapísali druhé víťazstvo v rade.

Na umelú trávu v metropole východu sme cestovali už aj s uzdraveným kapitánom Grešákom, ktorý kvôli zraneniu v Púchove absentoval. Lepšie začali favorizovaní domáci a v 11. minúte boli blízko vedúceho gólu, keď po skrumáži pred hosťujúcou bránou opečiatkovali brvno Pohoriliakovej svätyne. Naše mužstvo sa zameralo na organizovanú defenzívu a rýchle protiútoky, ktoré boli pre súpera nebezpečné. V prvom polčase v nich pohrozili Plakalo i Grešák, ale skóre sa ešte nemenilo. V 37. minúte sme predviedli peknú rýchlu akciu a po prihrávke od Hurného sa v zakončení nemýlil Plakalo – 0:1. V závere prvého dejstva mohol zvýšiť po ďalšom brejku Arthur, ale gól do šatne nedal. Po zmene strán domáci postupne zvyšovali tlak, ale naše mužstvo hralo maximálne pozorne a obetavo. V 65. minúte našiel Kis v pokutovom území Košudu, tomu ale gólovú šancu zneškodnil včasným vybehnutím gólman Pohoriliak. Aj v závere sme boli z brejkov nebezpeční a po jednom z nich v poslednej minúte trafil striedajúci Kathon do ľavej žrde domácej brány.

FC Košice – FK Poprad 0:1 (0:1)

Gól: 37. Plakalo.

Pred 0 divákmi rozhodoval Marsal.

ŽK: Kis, Pavúk, Kuc – Andrić, Sven Jurčišin, Luterán.

FK POPRAD: Pohoriliak – Seb. Jurčišin, Kuc, Andrić, Kočik – Grešák, Luterán, Sven Jurčišin (84. Dáv. Maliňák), Hurný (67. Šoltíšik) – Legnani (84. Kenroy), Plakalo (74. Dom. Maliňák).

Košice - FK Poprad
Radosť našich chalanov po triumfe v Košiciach

hlasy po zápase

Matej Grešák (kapitán FK Poprad): „Stretnutie sme začali s malou dušičkou, ale s odhodlaním, že ambicióznym Košiciam by sme mohli vziať bod, či tri. Vedeli sme, že domáci budú hrať kombinačne, že budú chcieť doma vyhrať, lebo potrebujú zbierať body. Šťastie sa usmialo na našu stranu, využili sme jednu situáciu, z ktorej sme dali gól a tri body sú naše. Po domácom zápase s Podbrezovou som mal nakopnutú nohu a v Púchove som nehral. Počas týždňa som sa dal dokopy a dnes som mohol nastúpiť a pomôcť chlapcom. Celý týždeň sme sa pripravovali na umelej tráve a nevyzeralo to z našej strany zle. Ako kapitán môžem povedať, že tento zápas ani jeden z chlapcov nevypustil, drelo sa až do konca a toto je zaslúžené ovocie.“

Ján Malec (FK Poprad): „Vezieme z Košíc tri body, na ktoré sme všetci veľmi hrdí. Dnes opäť chlapci podali výnimočný, bojovný, obetavý a súdržný výkon. Dnes si dovolím povedať, že chalani nevypustili žiaden súboj a obetavo sa bili o každý meter na ihrisku. Veľmi sme túžili sa nepoddať Košičanom, samozrejme, mali sme aj kusisko šťastia v podobe tyčky a aj množstva zblokovaných striel, ale to je tá obeta a bojovnosť, ktorá nás dnes naozaj zdobila. No tiež my sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, kde sme predviedli protiútoky, keď mohli padať góly. Tešíme sa a týmto vyzdvihujem celý náš tím. Berieme to aj ako pozdrav pre našich fanúšikov. Vychutnávajte.“