Naši mladší dorastenci kategórie U16 sa od piatku do nedele predstavili na medzinárodnom turnaji v českom Slovácku. Chalani spod Tatier sa predstavili v skupine A, kde si zmerali sily s domácim 1. FC Slovácko, maďarským Szombathelyi Haladás a slovenským FC Nitra. V mimoriadne kvalitnej konkurencii sa našim hráčom výsledkovo nedarilo. Domácemu tímu podľahli tesne 1:2, Haladásu a Nitre 0:2. V skupine B sa predstavili český Sigma Olomouc a Fastav Zlín a slovenský MŠK Žilina a AS Trenčín. V zápasoch o umiestnenie sme si potom zmerali sily s českým Zlínom, s ktorým sme prehrali 0:4 a nakoniec s českým Olomoucom, ktorý nás porazil 1:0.

Jozef Vernarec (tréner FK Poprad U16): „Na kvalitne obsadenom a výborne zorganizovanom turnaji bol náš cieľ sa navzájom spoznať, zistiť výkonnosť hráčov i ako sa budú prejavovať jednotlivci v kritických situáciách. Tento cieľ sme splnili. Hoci sa nám výsledkovo nedarilo, chlapci zistili, o čom je dorastenecká liga, že nestačí len bojovnosť alebo kvalita, treba jednoducho aj aj. Mali sme aj pár svetlých momentov, kde sme v zápasoch súperov pritlačili a boli lepší, no celkovo prevládali nedostatky, ktoré musíme čo najskôr odstrániť. Máme na to približne mesiac, aby sme družstvo čo najlepšie pripravili. Už sa tešíme na tréningový proces, kde si to postupne všetko preberieme a veríme, že budeme napredovať.“

FK Poprad U16 - Slovácko
FK Poprad U16 sa predstavil v českom Slovácku

Výsledky FK Poprad

FC Nitra – FK Poprad 2:0 (1:0)