FK Poprad


Oficiálna stránka

Domácu sériu začíname proti Trebišovu

Šesť kôl ostáva do konca druholigovej súťaže. Karty sú rozdané, teraz už pôde ozaj do tuhého. Futbalistov FK Poprad čaká najbližšie séria troch duelov v rade na domácom ihrisku. V priebehu ôsmich dní postupne privítame v NTC Poprad Slavoj Trebišov, KFC Komárno a AFC Nové Mesto nad Váhom.

Ostatné dva majstrovské zápasy našim chlapcom nevyšli. Po prehre v Liptovskom Mikuláši (0:1) nasledovala identická prehra aj na bratislavskom Interi. V sobotu nás od 17.30 hod. čaká Slavoj Trebišov. Súperovi máme čo vracať, veď na jeseň sme u neho prehrali 2:3.

„Sústredíme sa ďalej sami na seba. Chceme ísť od zápasu k zápasu za víťazstvami. Tabuľka sa bude meniť každým kolom, je to tam nahustené. V ďalších troch domácich zápasoch, ktoré máme pred sebou, chceme bodovať naplno. Ak chlapci podajú taký výkon ako na Interi, mali by sme doma tie body uhrať. Verím tomu, že aj tá šťastena v koncovke sa prikloní na našu stranu,“ uviedol asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

Denis Jančo - FK Poprad
Denis Jančo v súboji proti Podbrezovej B

Nič nie je stratené

V tabuľke sme na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako má tretia Skalica. Na vedúcu Sereď strácame už osem bodov. Aj keď priamy postup z prvého miesta medzi elitu sa nám poriadne vzdialil, barážovú miestenku máme stále vo svojich rukách.

„Osobne som toho názoru, že určite nie je nič stratené. Flintu do žita by som určite nehádzal a nezabalil to. Hrá sa ešte šesť zápasov, v hre je osemnásť bodov. Veľa vecí sa ešte môže udiať. V minulom angažmán som zažil, že dá sa skoro všetko. Osem kôl pred koncom sme boli deviati a nakoniec sa ešte dokázalo postúpiť. Musíme bojovať do poslednej chvíle. Určite sa za to za každú cenu pobijeme, nič nevzdávame,“ odhodlane zdôraznil stredopoliar FK Poprad Denis Jančo.