Do Prešova si ideme po pohárový postup

Anglický týždeň majú pred sebou hráči nášho druholigového A-tímu. Po skvelom víťazstve nad lídrom súťaže z Dubnice sa v nedeľu dopoludnia predstavia bielo-modrí orli v Petržalke. Ešte predtým však čaká zverencov trénerskej dvojice Marek Petruš – Ivan Lapšanský pohárový zápas 3. kola Slovnaft Cupu v Prešove. V metropole Šariša sa predstavíme zajtra od 16. hodiny.

Čaká nás súper, ktorý ešte pred dvoma rokmi hrával medzi prvoligovou elitou. Momentálne však už pôsobí v tretej lige Východ. V prvom kole mali oba celky voľno. V druhom vyhrali naši chlapci v treťoligovom Stropkove 2:0, 1. FC Tatran Prešov triumfoval v piatoligovom Veľkom Šariši 4:1.

„V stredu určite dostanú príležitosť viacerí adepti zo širšieho kádra, keďže nás čaká súper z tretej ligy. Uvidíme ako na tom budú hráči aj po zdravotnej stránke. Proti Dubnici sme šetrili Kukoľa, ktorý sa zranil počas tréningu na umelej tráve. V sobotu stretnutie nedohral Andrić, no verím, že do nedele bude v poriadku. V pohári chceme postúpiť, lebo nám to prináleží, sme mužstvo z vyššej súťaže,“ povedal pred pohárovým duelom tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Grešák
Matej Grešák – FK Poprad

nebudú chýbať podpichovačky

Extra náboj bude mať zajtrajší súboj aj pre záložníka Mateja Grešáka, ktorý prišiel pod Tatry práve z Prešova.

„Veľmi sa na tento zápas teším. Budem hrať proti chlapcom, s ktorými sa poznám. Budem mať o to väčšiu chuť sa presadiť. Poznám chalanov, s ktorými som hral v devätnástke. Určite si pred zápasom niečo napíšeme a podpichneme sa. Favoritom sme my, ale súboje sa vyhrávajú na ihrisku. Víťazstvo samo nepríde, musíme premeniť šance, ktoré budeme mať,“ zdôraznil 20-ročný Grešák.