FK Poprad


Oficiálna stránka

Do Kalše si ideme po postup

Zajtra o 15. hodine sa naše A-mužstvo predstaví v Kalši, kde je na programe pohárové stretnutie 4. kola Slovnaft Cupu. Papierovým favoritom je bez pochyby náš druholigista, proti nemu sa postaví líder štvrtej ligy Juh.

FK Poprad sa medzi 32 najlepších tímov Slovenského pohára prebojoval po triumfoch v Starej Ľubovni (7:0) a Spišskom Podhradí (3:0). TJ Mladosť Kalša vyhrala už tri zápasy. Najprv zvládla duel na ihrisku TJ Družstevník Budimír (1:2) a triumfovala aj na pôde FK Krásnohorské Podhradie (2:3). Potom sa postarala o veľké prekvapenie, keď na domácom štadióne vyradila z pohára druholigový Slavoj Trebišov po penaltovom rozstrele.

„K zápasu musíme pristúpiť zodpovedne, tak ako aj v predchádzajúcich kolách, v ktorých sme hrali proti tímom z nižších súťaží. Radi by sme postúpili do ďalšieho kola, kde už veríme, že narazíme na silnejšieho súpera,“ povedal na margo najbližšieho pohárového súpera asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. Čo na TJ Mladosť Kalša hovorí hlavný tréner bielo-modrých Marek Petruš? „Nechceme nič podceniť, musíme k tomu pristúpiť maximálne zodpovedne. Kalša je líder štvrtej ligy Juh, preto očakávame, že to bude mužstvo približne na úrovni Spišského Podhradia, ktoré je lídrom štvrtej ligy Sever. Vieme aj to, že ihrisko v Kalši sa nenachádza v najlepšom stave a sú tam menšie rozmery hracej plochy. Verím, že to zvládneme a postúpime ďalej.“

FK Poprad
Po zápase s Trebišovom nás čaká pohárový duel v Kalši

Pohár býva špecifický

Pohárová súťaž býva často nevyspytateľná a rodia sa v nej neraz nečakané výsledky a prekvapenia. „My hráči máme radi, keď viac hráme a menej trénujeme. Tzv. anglický týždeň nám preto vyhovuje, takto sme v rytme, myslím si, že je to lepšie. Určite sme papierovým favoritom tohto zápasu. Pohárové súboje sú ale špecifické. Nielen tu na Slovensku, ale aj všade vo svete. Treba sa na to plne skoncentrovať,“ zdôraznil skúsený tvorca hry FK Poprad Štefan Zošák.

X