FK Poprad


Oficiálna stránka

Bývalý reprezentant a veľký talent slovenského futbalu prichádza do FK POPRAD. Stanislav Šesták, hráč prestížnych zahraničných líg, účastník vrcholových medzinárodných podujatí ako MS, či ME vo futbale, si našiel cestu do rýchlo sa rozvíjajúceho FK POPRAD. Klub i verejnosť neskrýva radosť z mena, ktoré značne podporí hru, značku i samotný rozvoj klubu.

Dnes, 11. 1. 2017, nasadli hráči FK POPRAD do autobusu a vydali sa na kondičný tréning na Štrbské pleso. Medzi tradičnými oporami klubu a hráčmi, ktorí prišli na skúšku sa nachádzal aj dlho očakávaný Stanislav Šesták, s ktorým klub rokoval už dlhšie. Je pravdou, že až do poslednej chvíle nebolo v klube jasné, či sa Stano Šesták rozhodne reprezentovať bielo-modré farby Popradčanov, a tak jeho telefonát ľudí v klube mimoriadne potešil.

Na Štrbskom plese absolvoval nový elitný útočník Popradu, na začiatok, výklus s dvojicou Peciar a Poliaček, ktorí sa postupne zapájajú do tréningového procesu po zranení. Zvyšok mužstva pracoval na kondičnom behu, počas ktorého bola monitorovaná tepová frekvencia hráčov a bolo tak možné posúdiť aj ich percentuálne možnosti záťaže. Podobný test čiastočne absolvovala aj nová hviezdna posila.

Stanislav Šesták sa hneď po tréningu stretol s prezidentom klubu Romanom Dvorčákom a viceprezidentom Michalom Naďom a absolvovali priateľský rozhovor, pri ktorom sa utvrdili v predošlých stretnutiach a definitívne privítali Stana Šestáka v kolektíve FK POPRAD. Detaily zmluvy, či dohody, ktorá bola počas niekoľkých rokovaní formovaná, nechceli zatiaľ špecifikovať. Obe strany však potvrdili, že ide o kontrakt, ktorý vznikal vo veľmi príjemnej a priateľskej atmosfére.

Šesták v klube pozná niektorých hráčov, aj členov realizačného tímu. Vo videorozhovore, ktorý nájdete na facebooku klubu alebo na klubovom youtube, spomína Šesták druhého asistenta trénera mužov, Mikuláša Dvorožňáka, ďalej Vlada Palšu, Jána Hatoka, či Mira Poliačeka. V minulosti sa stretol aj s trénerom brankárov Martinom Lipčákom, ktorý bol taktiež reprezentantom. Stano Šesták s úsmevom vyzdvihol najmä fakt, že v kabíne si už nebude musieť dávať taký pozor a dôraz na vyjadrovanie, pretože kým v minulosti pôsobil v zahraničí a musel komunikovať v nemčine, angličtine, či dohovoriť sa v budapeštianskom klube, teraz si môže so spoluhráčmi pokojne pokecať v rodnej slovenčine.

Príchodom Stanislava Šestáka sa v klube vyriešila otázka posilnenia ofenzívnych radov, keďže klub počas posledných zápasov hľadal svojho kanoniera. Množstvo nevyužitých šancí v jesennej časti sa podpísalo pod bodové trápenie klubu, no aktuálne máme však stále postup do celoštátnej druhej ligy vo svojich rukách. Šesták by mal byť v rozhodujúcom štádiu základnej časti citeľnou podporou na ihrisku i mimo neho.

X