FK Poprad


Oficiálna stránka

Cestujeme do Pohronia, ktoré ešte neprehralo

Šláger 11. kola druhej ligy sa odohrá už zajtra v Žiari nad Hronom, kde domáci FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa privíta náš FK Poprad. Domáci tím je v skvelej forme. Zverenci trénera Milana Nemca sú po desiatich kolách na treťom mieste tabuľky, keď na vedúce Komárno strácajú jediný bod. Pohronie ako jediné v súťaži doposiaľ neprehralo, na svojom konte má šesť víťazstiev a štyri remízy. Naposledy triumfovalo v Skalici (2:0).

Naši chlapci sú na šiestej priečke tabuľky, keď na lídra z Komárna strácajú šesť bodov. Po triumfe v Šamoríne (4:0) sme zabodovali naplno aj v ostatnom domácom dueli, keď sme porazili FK Inter Bratislava (2:1).

„Príliš dopredu pozerať nemôžeme, musíme ísť od zápasu k zápasu. V druhej lige sú všetky zápasy ťažké, mužstvá sú vyrovnané. Najdôležitejší je dobrý prístup a disciplína,“ zdôraznil pred najbližším súbojom kapitán FK Poprad Vladislav Palša.

FK Poprad
Uprostred kapitán FK Poprad Vladislav Palša

každá séria sa raz skončí

Každá séria sa raz skončí a tá bez prehry, ktorú už desať duelov ťahá FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa by sa mohla práve zajtra. „Keďže hráme v piatok, upravili sme mikrocyklus a po nedeľňajšom dni voľna sme od pondelka do štvrtka trénovali jednofázovo. V Pohroní očakávame ťažký zápas. Je to mužstvo, ktoré chce hrať futbal. Doma určite bude hrať na víťazstvo. Aj našim cieľom je ale získavať body nielen doma, ale aj na ihriskách súperov. V každom zápase chceme ísť za víťazstvom. Nálada v našom tíme je dobrá, verím tomu, že budeme tým mužstvom, ktoré ako prvé zoberie všetky body domácemu mužstvu,“ povedal tréner FK Poprad Marek Petruš.

X