FK Poprad


Oficiálna stránka

Čaká nás záver jesene, musíme zabrať

Nečakaný výbuch hráčov druholigového FK Poprad v Šamoríne a prehra 0:3 donútila vedenie klubu konať. V utorok si sadlo spoločne za jeden stôl s členmi realizačnému tímu a následne si to namierilo aj do hráčskej kabíny, kde odzneli aj tvrdšie slová. Či to padne na úrodnú pôdu, to sa ukáže v ostatných troch jesenných majstrovských zápasoch.

Mikuláš Dvorožňák - FK Poprad
Zľava: Jaroslav Belejčák, Mikuláš Dvorožňák

nečaká nás nič jednoduché

Ten najbližší odohrajú bielo-modrí už túto sobotu, keď v NTC Poprad privítajú od 13.30 hod. MŠK Žilina B. „Čakajú nás tri ťažké zápasy so silnými súpermi. Ani jeden z nich nebude jednoduchý. Žilinské „béčko“ má vysokú kvalitu. Aj keď má veľa mladých hráčov, postavenie v tabuľke hovorí jasnou rečou,“ uviedol asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. Pripomeňme si, že MŠK Žilina B je v tabuľke na štvrtom mieste s 25 bodmi, FK Poprad hneď za ňou, keď má na svojom konte o jeden bod menej.

Šamorín - FK Poprad
V Šamoríne nám to nevyšlo, čaká nás Žilina B

Šamorín si rozanalyzovali

Po prehre rozdielom triedy v Šamoríne sa Popradčania potrebujú naštartovať a napraviť si pošramotené renomé. „Zápas v Šamoríne sme si zhodnotili, ukázali si, kde a prečo sme urobili chyby. Zostávajúce tri zápasy si v hlavách musíme nastaviť tak, aby chlapci na ihrisku odovzdali všetko. V koncoročnej tabuľke po jesennej časti chceme byť čo najvyššie. Našou úlohou je pozbierať čo najväčší počet bodov,“ doplnil Dvorožňák.

Hráči vedia, že musia zabrať a na ihrisku odviesť maximum. „V Žiline sú všetko mladí chlapci, ktorí chcú hrať kombinačný futbal. Je možné, že budú hrať niečo podobné ako my. Keďže hráme pred svojimi fanúšikmi, musíme na nich vybehnúť a ukázať im, kto je tu doma. Od začiatku do konca si musíme ísť za troma bodmi,“ povedal pred dôležitým sobotňajším duelom hrotový útočník FK Poprad Daniel Dubec.