FK Poprad


Oficiálna stránka

Čaká nás susedské derby na Spiši

Prestížne spišské derby čaká na futbalistov druholigového FK Poprad. Zajtra od 15. hodiny sa bielo-modrí predstavia na ihrisku susedného FK Noves Spišská Nová Ves. Pôjde nielen o stretnutie geografických, ale aj tabuľkových susedov. Naši chlapci sú na 5. mieste, Spišiaci iba o priečku nižšie s trojbodovou stratou na Popradčanov.

Vstup do jarnej časti nevyšiel ani jednému tímu podľa predstáv. Spišská Nová Ves prehrala doma so Zvolenom 0:1, FK Poprad po pohárovej prehre s Ružomberkom (0:2) remizoval na domácom štadióne s FK Pohronie 1:1.

FK Poprad
Po zápase s Pohroním nás čaká derby na Spiši

ťažko sa kombinuje

Po zimnom príchode vysokých útočníkov Lukáša Horvátha a Jakuba Šašinku sa zmenila herná tvár nášho mužstva. V zápase s Pohroním sme sa snažili viac presadiť po centrovaných loptách vo vzdušných súbojoch ako kombinačnou hrou po zemi. „Samozrejme, je to zámer, vzhľadom k tomu terénu, ktorý tu je. Myslím si, že pre všetky mužstvá to je problém hrať úvodné kolá jari na týchto terénoch. Ťažko je dostať z hráčov nejakú kombinačnú hru po zemi, keďže sa nedajú dať dve – tri prihrávky po zemi. Zvolili sme tento spôsob, ktorý nám nevyšiel. Ideme ďalej a budeme sa snažiť byť úspešnejší v ďalších zápasoch,“ vysvetlil po poslednom majstrovskom dueli asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

V jesennom domácom meraní síl proti Spišiakom vyhrali Popradčania 3:1, keď dominovali predovšetkým v prvom polčase. Ten vyhrali 3:0, keď na súpera vybehli ako pes na údené. „Ostatný zápas s Pohroním sme si dôkladne rozobrali a teraz sa už sústredíme na najbližšie derby v Spišskej Novej Vsi, kde chceme uspieť,“ doplnil Dvorožňák.