Šlágrom 6. kola druhej ligy bude jednoznačne duel pod Vysokými Tatrami. Sily si zmerajú momentálne druhý a štvrtý celok tabuľky. V sobotu od 19. hodiny privítame v NTC Poprad KFC Komárno.

V uplynulom kole zabodovali oba tímy naplno. Komárno vyhralo doma nad Podbrezovou 1:0, keď jediný gól stretnutia zaznamenali domáci v 90. minúte. Zverenci trénera Jozefa Olejníka ťahajú sériu troch zápasov bez prehry. V tabuľke majú na svojom konte 10 bodov, o dva menej ako my. Naši chalani si v uplynulom kole napravili chuť po domácej prehre so Skalicou (1:2). V podtatranskom derby sme vyhrali v Liptovskom Mikuláši 2:0, keď svoj premiérový gól v drese bielo-modrých orlov strelil srbský útočník Dragan Andrić, ktorý k nám pred sezónou prišiel práve z MFK Tatran.

Doma nás čaká KFC Komárno

komárno so zmeneným kádrom

„Z gólu som mal veľkú radosť, hoci na ihrisku som ju až tak neprejavil. To preto, lebo z úcty ku klubu, v ktorom som v minulosti pôsobil, by sa to nemalo. Bola tu skvelá partia, bol som tu úspešný, preto som nechcel oslavovať. Pomohol som mužstvu, to je najdôležitejšie. Som útočník, mojou úlohou je strieľať góly. Dúfam, že získané body zvonku teraz potvrdíme doma. Máme silné mužstvo, ale nohami musíme ostať na zemi a nelietať v oblakoch. Čaká nás Komárno, ktoré sa podľa mňa oslabilo, keďže odišiel ich najlepší strelec Nurkovič. Ich mužstvo sa dosť zmenilo,“ povedal Andrić, ktorý prvýkrát v sezóne dostal príležitosť nastúpiť v základnej zostave a svoju šancu náležite využil.

„Lodiari“ z Komárna stále majú svoju kvalitu, hoci v porovnaní s uplynulou sezónou sa ich káder dosť obmenil.

„Budem sa pozerať iba na svoje mužstvo. Pozrieme si na videorozbore nebezpečné situácie, resp. veci, ktoré malo Komárno v tejto súťaži. Budeme chcieť hrať svoju hru. Máme dobré, silné mužstvo, keď predvedieme dobrý výkon, verím, že budeme úspešní. Hrať budú tí hráči, ktorí budú na tréningoch vyzerať najlepšie,“ zdôraznil tréner FK Poprad Marek Petruš.