FK Poprad


Oficiálna stránka

Ani sme sa nenazdali a už nás čaká posledný domáci zápas druholigovej sezóny. V nedeľu o 17. hodine privítame v NTC Poprad v záverečnom súboji pred domácimi fanúšikmi FC ŠTK 1914 Šamorín. Po prehre v uplynulom kole v Skalici (0:1) je jasné, že medzi elitu v tomto súťažnom ročníku naši chalani nepostúpia. V kvalitnej a vyrovnanej druhej lige je ale stále o čo hrať. Veď FK Poprad je v tabuľke na treťom mieste a ukončiť na ňom úspešnú sezónu by bolo pekným bonusom. Na chrbát nám dýcha košická Lokomotíva, ktorá má o jediný bod menej.

Nášmu nedeľňajšiemu súperovi máme čo vracať. Veď to boli práve Šamorínčania, ktorí nám uštedrili najvyššiu prehru v sezóne. Na jeseň sme u nich prehrali rozdielom triedy 0:3. Fluminense má na jar výbornú fazónu, momentálne je v tabuľke na 6. priečke.

FK Poprad
Naši chalani sa rozlúčia s domácimi fanúšikmi v zápase so Šamorínom

sezónu dohrať so cťou

„Vôbec nič nebalíme. Lokomotíva Košice aj Žilina B nás stále môžu dobehnúť. V záverečných dvoch kolách chceme uhrať čo najviac bodov, najlepšie šesť a skončiť v tabuľke čo najvyššie. Sezónu chceme skončiť so vztýčenou hlavou,“ zdôraznil po prehre na Záhorí obranca FK Poprad Jakub Hric.

Bezprostredne po porážke v Skalici zavládlo v radoch nášho mužstva obrovské sklamanie. Zhasla nám totiž posledná iskierka nádeje na postup do Fortuna ligy. Do konca súťaže ostáva odohrať ešte záverečné dve kolá a treba sa pobiť o čo najlepšie konečné umiestenie. V tom sa zhodli všetci.

„Sezónu chceme dohrať so cťou. V oboch zápasoch chceme podať čo najlepší výkon,“ doplnil po súboji v Skalici tréner FK Poprad Jaroslav Belejčák.