FK Poprad


Oficiálna stránka

Budú nám chutiť liptovské korbáčiky?

Futbalistov druholigového FK Poprad čaká zajtra dohrávaný zápas 19. kola na Liptove. V podtatranskom derby sa predstavíme na ihrisku súpera, ktorý u nás na jeseň remizoval 1:1. MFK Tatran je momentálne na 12. mieste tabuľky so ziskom 25 bodov. Liptáci bojujú o záchranu v súťaži a potrebujú každý jeden bod.

Naopak, my sme na 2. priečke tabuľky s dvojbodovou stratou na lídra zo Serede. Zverenci trénera Jaroslava Belejčáka ťahajú sériu štyroch víťazstiev v rade. Z ostatných ôsmich majstrovských druholigových stretnutí sme vyhrali šesťkrát a dvakrát sme remizovali. Naposledy sme prehrali ešte 28. októbra minulého roku, keď sme vybuchli v Šamoríne (0:3). Aktuálna forma oboch tímov hovorí jednoznačne v prospech našich orlov. V nesmierne vyrovnanej súťaži však nemožno nikoho podceniť, čo si pred dôležitým zajtrajším súbojom dobre uvedomujú aj naši hráči a tréneri.

Ján Hatok - FK Poprad
Ján Hatok – FK Poprad

nesmú nič podceniť

„Radi by sme natiahli našu víťaznú sériu čo najdlhšie. Liptovský Mikuláš poznáme, vieme, že to je bojovné mužstvo. Nesmieme nič podceniť a musíme ísť do toho naplno, ako do každého zápasu. Myslím, že by sme to mohli zvládnuť,“ povedal po piatkovom víťaznom dueli nad FK Železiarne Podbrezová B (1:0) obranca FK Poprad Ján Hatok. „Súťaž je veľmi vyrovnaná, v každom kole sa zrodia nejaké prekvapivé výsledky. O podcenení nikoho nemôže byť ani reči. Najdôležitejšie bude dobre zregenerovať, program je teraz dosť nahustený. Aj preto sme niektorých hráčov nechali v ostatnom zápase zámerne oddychovať, aby boli pripravení na ďalšie zápasy. Priestor dostali iní. Chvalabohu, máme zraneného iba jedného hráča z kádra. Dá sa to prestriedať, oddýchnutí hráči môžu naskočiť. Pripravíme sa teraz na dvojzápas vonku, ktorý nás čaká a chceme byť úspešní,“ doplnil asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.