Vyvrcholenie ako má byť. Fanúšikovia druhej futbalovej ligy si lepší a dramatickejší záver sezóny ani priať nemohli. Až v záverečnom 30. kole sa rozhodne o víťazovi druhej najvyššej súťaže a priamom postupujúcom do Fortuna ligy. V sobotu 25. mája okolo 19. hodiny (zápasy majú úvodný výkop o 17. hodine) vypukne na jednom z dvoch štadiónov obrovský ošiaľ radosti. Buď to bude v NTC Poprad oslava domáceho FK Poprad po súboji s Petržalkou alebo v Šamoríne, kde sa môžu tešiť hráči FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Pre toho menej šťastného z tejto dvojice sa ale úspešná sezóna ešte neskončí. Druhý celok druholigovej tabuľky sa ešte o postup medzi elitu pobije v barážovom dvojzápase s predposledným tímom Fortuna ligy. Ten vzíde z dvojice Zlaté Moravce – Trenčín a spoznáme ho zajtra večer (v piatok 24. mája).

Vo výhodnejšej východiskovej pozícii pred sobotou je náš súper. FK Pohronie je na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov (58) i rovnakými vzájomnými zápasmi (2:1, 1:2), no o tri góly s lepším celkovým skóre. Za akých okolností môžeme postúpiť z prvého miesta? Čisto teoreticky aj po prehre s Petržalkou, ale to by muselo Pohronie prehrať v Šamoríne vysokým rozdielom. Ak Pohronie prehrá v Šamoríne, stačí nám akákoľvek remíza s Petržalkou. Ak Pohronie v Šamoríne remizuje, potrebujeme akékoľvek víťazstvo. Ak Pohronie v Šamoríne vyhrá, musíme zvíťaziť aj my a to čo najväčším gólovým rozdielom. Keďže v celkovom skóre je na tom náš súper o tri góly lepšie, musíme vyhrať minimálne o štyri góly – to v prípade, že by Pohronie vyhralo v Šamoríne o gól. Ak by napr. vyhralo o dva góly, my musíme o päť, atď.

FK Poprad - Petržalka
V 30. kole privítame doma Petržalku

Tam hore je to už rozhodnuté

„Tabuľku mám veľmi dobre prečítanú. Prvýkrát v sezóne sme sa dostali na prvé miesto v tabuľke pravdy, kde máme plus 16 a Pohronie plus 13 bodov. Ak nás chce Pohronie dobehnúť a vyhrať o skóre, musí zvíťaziť v Šamoríne, čo nebude mať jednoduché. Samozrejme, ani my doma s Petržalkou to nebudeme mať ľahké. Najdôležitejšie je získať tri body. Aj keď vo futbale je všetko možné, v tejto vyrovnanej druhej lige ťažko predpokladať, že by sa zrodilo vysoké víťazstvo. Tam hore je to už rozhodnuté a my sa to dozvieme v sobotu večer,“ povedal nám tréner FK Poprad Marek Petruš.

Bielo-modrí orli sa sústredia iba na svoj vlastný výkon. Do zápasu s Petržalkou idú s jasným zámerom – vyhrať a čo sa udeje v Šamoríne, to už nechávajú na osud, keďže to aj tak ovplyvniť nemôžu. „Pre nás je prvoradé nad Petržalkou vyhrať a získať tri body. Samozrejme, jedným okom budeme sledovať aj vývoj zápasu v Šamoríne. Ovplyvniť ale môžeme len svoj vlastný výkon a veriť, že Pohronie v Šamoríne zakopne,“ zdôraznil dobre stavaný obranca FK Poprad Martin Luberda.