fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Jarnú časť súťažného ročníka začíname poriadne zostra. Po dlhej zimnej prestávke sa zajtra o 18.30 hodine predstavíme vo štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára na ihrisku tretieho celku Fortuna ligy FK DAC 1904 Dunajská Streda. Takmer presne pred tromi rokmi, 7. marca 2017, sme v MOL Aréne senzačne vyradili vysokého papierového favorita v Slovnaft Cupe po víťazstve 1:0 a postúpili medzi kvarteto najlepších. V pamätnom stretnutí strelil náš víťazný gól už v 4. minúte kanonier Stano Šesták, ktorý už v súčasnosti pôsobí v našom klube ako športový riaditeľ. Zo súčasného hráčskeho kádra si sladký triumf v Dunajskej Strede vychutnala trojica Ján Malec, Viktor Maťaš a Adrián Knurovský. Bude sa história opakovať?

„Veľmi sa tešíme na zápas v Dunajskej Strede. Na tamojšom štadióne vždy vládne vynikajúca atmosféra, dúfam, že sa na náš zápas príde pozrieť na futbal čo najviac ľudí. Myslím si, že domáci budú mať s nami veľké problémy. V úvode jarnej časti sa Dunajskej Strede strelecky príliš nedarilo, v Žiline už ale strelili dva góly. Ideme od zápasu k zápasu, uvidíme, aký výsledok sa nám podarí uhrať,“ povedal nám pred zajtrajším prestížnym zápasom brankár Samuel Vavrúš, ktorý je jednou z troch jarných posíl FK Poprad.

FK Poprad
Naša radosť po víťazstve v Dunajskej Strede

Andrić: Chceme sa ukázať

V útoku by mať byť našim ťahúňom skúsený Dragan Andrić, od ktorého sa očakáva ofenzívna sila a strieľanie gólov.

„Pre nás to bude veľmi motivačný zápas, aby sme sa ukázali. Chceme všetkým dokázať, že do štvrťfinále Slovenského pohára sme sa nedostali náhodou. Vieme, že Dunajská Streda je druhé, resp. tretie najlepšie mužstvo na Slovensku, ale aj my máme svoju kvalitu. Bude to pre nás jeden veľký test, aby sme videli, kde sa v slovenskom futbale nachádzame. Súper má výhodu v tom, že je už rozbehnutý, keďže prvá liga začala už skôr. Na druhej strane majú nového trénera a zvykajú si na nový herný štýl. Tiež im chvíľu potrvá, kým sa zohrajú a budú hrať to, čo od nich tréner vyžaduje. Dúfame, že sa nechytia práve proti nám. Verím, že budeme mať viac šťastia a že ukážeme svoju hru, na ktorej sme teraz pracovali,“ zdôraznil Dragan Andrić.

X