FK Poprad


Oficiálna stránka

Bude nám chutiť trebišovská deva?

Druhá futbalová liga pokračuje zápasmi 12. kola. Bielo-modrí orli sa predstavia v domácom súboji proti SLAVOJ Trebišov. Úvodný výkop stretnutia je netradične už v piatok o 17. hodine v popradskom NTC.

Naši chlapci po dvoch víťazstvách nad Šamorínom a Interom Bratislava prehrali v uplynulom kole v Žiari nad Hronom s Pohroním 1:2. Teraz ich čaká súper, ktorý určite príde pod Tatry s defenzívnou taktikou. Podarí sa nám ju prekonať? „Ak eliminujeme hluché momenty, ktoré máme v zápasoch, bude to dobré. Musíme sa odraziť od druhého polčasu proti Pohroniu, ktorý bol výborný. Čaká nás Trebišov, od začiatku musíme búšiť do súpera, byť nebezpeční. Videli sme, že to na súperov platí, vtedy to nezvládajú a pod tlakom robia chyby. Musíme hrať trpezlivo, oni budú čakať na svoje situácie. Vpredu majú Jána Nováka, ktorý je nebezpečný v každom zápase. Nenabehá toho veľa, ale svoje skúsenosti vie pretaviť v nebezpečné situácie. Jeho musíme eliminovať a my musíme byť nebezpeční smerom dopredu,“ povedal nám pred piatkovým duelom skúsený záložník FK Poprad Vladimír Kukoľ.

FK Poprad
Vlado Kukoľ znižoval proti Pohroniu na 1:2

Inkasujeme lacné góly

V tabuľke sme na šiestom mieste, keď na vedúci KFC Komárno strácame deväť bodov. Slavoj Trebišov je trinásty, keď má na svojom konte o šesť bodov menej ako my. „Hráme doma, čakáme, že súper bude vo veľkom bloku na polovici ihriska. Budeme sa snažiť vymyslieť vhodnú taktiku, aby sme súpera predčili a zápas vyhrali,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš. Jeho zverenci sa stále nevedia dostať na víťaznú vlnu a potiahnuť dlhšiu úspešnú sériu. „Inkasujeme lacné góly po nedôraze. Nie sú to vypracované šance, ale zbytočné, hlúpe góly,“ povzdychol si Petruš.

X