FK Poprad


Oficiálna stránka

Až dva majstrovské zápasy odohrajú v tomto týždni prvoligoví mladší žiaci FK Poprad U13 v skupine Východ. Po tomto anglickom týždni ich následne čaká zimná prestávka. V stredu privítali Popradčania v susednom derby Spišskú Novú Ves, v nedeľu vycestujú na posledný zápas jesene do Bardejova.

V kvalitnom stretnutí rozhodol o najtesnejšom víťazstve bielo-modrých domácich presný zásah Dominika Orsága zo 40. minúty. V tejto mládežníckej vekovej kategórii padá zvyčajne veľa gólov, preto je konečný skromný rezultát prekvapením.

„Myslím si, že zápasu by viac svedčala remíza, bolo to vyrovnané stretnutie. Vypracovali sme si šance, škoda, že sme ich nevyužili. Niektoré situácie sme riešili zbrklo. V družstve je vidieť progres, máme na čom stavať. Nemáme sa za čo hanbiť,“ uviedol asistent trénera FK Noves Spišská Nová Ves Ján Kamenický. Pripravovalo sa jeho družstvo na FK Poprad nejako špeciálne? „Chlapcov sme pripravili na to, že Poprad chce vysoko napádať. To sa aj potvrdilo, ale uhrali sme to. Domáci nás ničím neprekvapili. Myslím si, že sme mali čistejšie šance ako Poprad. O to väčšia škoda, že sme ich nepremenili,“ dodal Kamenický.

Boris Rigo - FK Poprad
Tréner FK Poprad U13 Boris Rigo

chcú byť v prvej trojke

FK Poprad je v tabuľke na druhom mieste za suverénnym MFK Zemplín Michalovce. O spomínanú druhú priečku bojujú Podtatranci s 1. FC Tatran Prešov.

„Videli sme zápas veľmi vysokej úrovne, vzhľadom k tomu, o akú vekovú kategóriu sa jedná. Oba tímy chceli hrať futbal až do poslednej minúty. Videli sme množstvo zaujímavých akcií, škoda, že len jeden gól. Aj taký je niekedy futbal, bol to ale výborný zápas,“ povedal tréner FK Poprad Boris Rigo. Čakal, že súper, ktorý je v strede tabuľky, bude až takto hrýzť? „So Spišskou Novou Vsou máme stále takto vyrovnané zápasy, nakoľko sa jedná o derby. Majú tam taktiež viacerých šikovných hráčov, aj oni prispeli k vysokej úrovni stretnutia. Navzájom sa poznáme, keďže sa stretávame aj na rôznych turnajoch. Nemáme sa čím prekvapiť, dnes dominovali obrany. Pekných útočných akcií tam ale bolo dosť,“ zdôraznil Rigo.

Aké sú celkové ambície FK Poprad v tejto vekovej kategórii? „U chlapcov vidíme výkonnostný rast, odvtedy, čo prešli na veľké ihrisko. Tréningová účasť je vynikajúca. Aj v tejto kategórii sú tie ciele najvyššie. Michalovce sú špičkové družstvo na Slovensku, skúsime ich potrápiť. Prešovu sa približujeme, určite chceme skončiť do prvej trojky,“ poznamenal popradský kouč. Je ťažké učiť chlapcov ako sa hrá na veľkom ihrisku, keďže v kategórii U12 sa ešte hrá na polovičnej hracej ploche? „V začiatkoch to bolo určite ťažké, keďže predtým sme hrali na šírku a teraz sa hrá na dĺžku ihriska. Je pre nich ešte dosť veľké. Pomaly si na to zvykajú, bude to fajn,“ dodal na záver Rigo.