FK Poprad


Oficiálna stránka

Bielo-modrých vyzve nevyspytateľný Šamorín

Po bezgólovej domácej remíze so Skalicou čaká futbalistov druholigového FK Poprad majstrovský zápas v Šamoríne. V sobotu o 14. hodine sa Podtatranci predstavia na ihrisku predposledného tímu tabuľky.

Poprad je štvrtý so ziskom 24 bodov, FC ŠTK 1914 Šamorín má na svojom konte 11 bodov. Hoci sa Šamorínčania pohybujú v spodných vodách tabuľky, podarilo sa im zapísať už niekoľko pozoruhodných výsledkov. V druhej polovici septembra sa postarali hneď o tri zaujímavé výsledky v rade. Najprv na domácej pôde remizovali s lídrom súťaže z košickej Lokomotívy 1:1, následne vyhrali v Bardejove 3:1, aby vydarenú sériu ukončili hladkým domácim triumfom nad Liptovským Mikulášom 4:0.

Stanislav Šesták - FK Poprad
Stanislav Šesták v domácom zápase proti Skalici

Šamorín má svoju kvalitu

„Pozitívne je, že v tabuľke pravdy máme dosť plusových bodov. V každom zápase sa hrá o tri body a tie chceme získať aj teraz v Šamoríne. Potrebujeme vyhrať, aby sme sa dostali opäť na pozitívnu vlnu,“ prezradil po bezgólovej domácej remíze so Skalicou hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták. Šamorín má svoju kvalitu, hoci v tabuľke to príliš nevidieť. „Slabý súper to určite nebude. V tejto súťaži sa dá vyhrať u každého. Domáci majú vo svojich radoch dosť Brazílčanov, takže to asi bude dosť technické mužstvo. Uvidíme, či nás budú len čakať a brejkovať alebo, aký bude mať zápas priebeh,“ dodal Šesták.

Jaroslav Belejčák - FK Poprad
Tréner Jaroslav Belejčák vie, že FK Poprad čakajú ťažké zápasy

Belejčák: Čakajú nás ťažké zápasy

Bielo-modrí vyhrali ostatné dva zápasy vonku. V Komárne hladko 4:0, v Novom Meste nad Váhom 2:0. Po domácej strate dvoch bodov so Skalicou chcú stratené body získať čo najskôr späť.

„Do konca jesene nás ešte čakajú ťažké zápasy. Hra aj prístup hráčov je dobrý. Verím, že budeme pokračovať v dobrých výkonoch, aby sme ešte aj v jarnej časti bojovali o postup,“ povedal tréner FK Poprad Jaroslav Belejčák.