fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Šesť prípravných zápasov majú už za sebou hráči nášho A-tímu s bilanciou štyri víťazstvá a dve prehry. V uplynulú sobotu sme na umelej tráve v Tatranskej Lomnici vyhrali nad účastníkom tretej ligy Stred TJ Jednota Bánová 3:1. Najbližšie sa naše druholigové mužstvo predstaví už na sústredení v tureckom Beleku, kde odohráme tri prípravné zápasy.

„V prvom polčase sme hrali to, čo sme chceli hrať. Začiatok bol dobrý, dali sme dva góly, s výkonom mužstva v prvom polčase sme boli spokojní. Vypracovali sme si dostatok šancí, škoda, že sme nedali ďalšie góly. V druhom polčase sme pomenili niektoré posty a začali sme hrať komplikovane, chýbala tam jednoduchosť. Súper znížil a hoci sme dali tretí gól, s výkonom v druhom polčase sme neboli spokojní. Vedu z toho ale nerobíme, stále totiž niečo meníme, skúšame. Netreba za tým hľadať nič iné,“ zhodnotil stretnutie proti Bánovej tréner Jaroslav Belejčák.

FK Poprad - Arevalo
Enzo Mauro Arevalo Acosta – FK Poprad

v turecku nás preverí ruská škola

Do Turecka odlieta naša výprava v piatok 14. februára z Viedne. Na desaťdňovom sústredení v krajine polmesiaca si postupne zmeriame sily s FK Rostov (1. ruská liga, 16.2.), FC Avangard Kursk (2. ruská liga, 18.2.) a Parnu JK Vaprus (1. estónska liga, 22.2.).

„Veľmi si vážime, že môžeme ísť do Turecka. Klub nám umožnil, že môžeme hrať na prírodnej tráve na nezamrznutom teréne. Berieme so sebou aj mladých hráčov, ktorí aj v týchto zápasoch dostanú šancu. Filozofia klubu je jasná, dávať príležitosť mladým hráčom. Čakajú nás kvalitní súperi, Rostov je tretie mužstvo prvej ruskej ligy. Bral by som aj inú školu ako ruskú, resp. z bývalého Sovietskeho zväzu, ale sme veľmi radi, že máme takýchto silných súperov,“ doplnil Belejčák.

FK Poprad – TJ Jednota Bánová 3:1 (2:0)

Góly: Maslo, Horváth, Slebodník (z 11 m).

FK POPRAD: Malec – Maťaš, Luberda, Maslo, Kukoľ – Oscar, Gallovič, Junior, Arthur – Andrić, Slebodník. Striedali: Zekucia, Horváth, Grešák, Arevalo.

X