Bielo-modrí orli majú pred sebou anglický týždeň. Naše druholigové A-mužstvo sa už zajtra od 16.30 hod. predstaví na futbalovom štadióne v Stupave v stretnutí 25. kola proti domácemu FK Inter Bratislava. V sobotu 27. apríla od 18.30 hod. privítame v NTC Poprad v zápase sezóny lídra súťaže z FK Pohronie.

Podľa papierových predpokladov je favoritom zajtrajšieho duelu naše mužstvo. Naši chlapci sú v tabuľke na druhom mieste so 45 bodmi, trápiaci sa Inter je druhý odspodu s 24 bodmi. Aj momentálna forma hovorí jasne v náš prospech. V siedmich jarných meraniach síl sme päťkrát vyhrali a dvakrát prehrali, pričom ťaháme sériu troch víťazných stretnutí v rade. Naopak, Inter Bratislava na jar ešte nevyhral. V siedmich dueloch až päťkrát ťahal za kratší koniec a dvakrát remizoval. Doma na jar nezískal ešte ani bod, keď postupne prehral vždy o jediný gól s Bardejovom, Dubnicou i Prešovom. Na jeseň sme so žlto-čiernymi vyhrali doma 2:1 a keďže hrá Inter o záchranu, musíme sa mať dvakrát na pozore.

FK Poprad - Inter BA
Stano Šesták – FK Poprad

„Vieme, že Inter bojuje o záchranu a nenachádza sa v dobrej situácii. Musíme predviesť poctivý výkon a do zápasu ísť cieľavedomo. Pokúsime sa získať tri body. Pevne verím, že mužstvo podá dobrý výkon. Dúfam, že sa nám vyliečia zranení hráči Maťaš a Hric, do zostavy sa môže vrátiť Horváth, ktorý stál pre kartový trest. Mali by sme nastúpiť v najsilnejšom zložení. Na Interi chceme určite bodovať, verím, že neodídeme naprázdno,“ konštatoval tréner FK Poprad Marek Petruš.