Anglický týždeň ukončíme v Bardejove

Po stredajšom pohárovom víťazstve v Spišskom Podhradí (0:3) sa naše A-mužstvo predstaví zajtra od 15.30 hod. v majstrovskom zápase druhej ligy v Bardejove. Na „horúcej pôde“ Partizána nás nečaká nič jednoduché. V Bardejove sa nikdy nehralo ľahko a preto možno očakávať súboj na ostrie noža. My sa však vezieme na víťaznej vlne a chceme v tom pokračovať. Po triumfoch nad Dubnicou, v Petržalke a nad Trebišovom sme uspeli aj v pohári a plný bodový zisk potrebujeme aj z Bardejova. Náš zajtrajší súper strieda lepšie zápasy s tými slabšími. V ostatných dvoch domácich dueloch zabodoval naplno, keď rovnakým výsledkom 2:0 porazil rezervu Ružomberka aj Slovana Bratislava.

FK Poprad - Arthur
Arthur Angelo Legnani – FK Poprad

Zekucia: Sme teraz v laufe

„Uvidíme, aký zápas nás čaká v Bardejove. V druhej lige je každý súper náročný. Sme teraz v laufe, sme dobrá partia, musíme hrať zodpovedne a hlavne streliť prvý gól, čo bude dôležité, aby sme mohli hrať svoju hru. V Bardejove to nikdy nebolo ľahké, majú dobrý kolektív, sú tam aj hráči, ktorí hrali ligu. My sa ale musíme sústrediť na svoje výkony, máme kvalitné mužstvo. Dôležité bude premeniť šance,“ povedal obranca FK Poprad Kamil Zekucia, ktorý odohral stredajší pohárový zápas v Spišskom Podhradí s kapitánskou páskou. „Som rád, že som bol kapitán, je to česť byť kapitánom v FK Poprad,“ dodal Zekucia.

Príprava na Bardejov bola trochu špecifická, keďže trénerská dvojica Marek Petruš – Ivan Lapšanský bola na stáži vo Švajčiarsku. Pohárové stretnutie v Spišskom Podhradí preto viedla z lavičky dvojica Stanislav Šesták – Štefan Zošák.

„Predzápasový piatkový tréning bude už pod vedením trénerov. V stredajšom pohárovom stretnutí sme sa snažili rozložiť minutáž tak, aby si kľúčoví hráči aj trochu oddýchli a hlavne, aby sa nikto nezranil. Preto sme striedali Zekuciu i Janča,“ vysvetlil športový riaditeľ FK Poprad Stanislav Šesták.