Aj z Liptova si vezieme víťazstvo

Už na číslo sedem sa natiahla séria bez prehry futbalistov nášho druholigového A-tímu (z toho máme šesť víťazstiev). Po nedeľňajšom víťazstve v Trebišove (1:0) dokázali naši bielo-modrí orli vyhrať rovnakým výsledkom aj dnes v zápase 28. kola v Liptovskom Mikuláši, keď jediný gól stretnutia nezaznamenal nikto iný ako Stanislav Šesták. V 82. minúte strelil už svoj 18. gól v sezóne, vďaka čomu si FK Poprad upevnil druhé miesto v tabuľke a bodovo sa dotiahol na vedúce Pohronie, ktoré má k dobru zajtrajší duel na ihrisku žilinského „béčka“. Tretia Skalica po dnešnej domácej prehre s Bardejovom (1:2) stráca na naše mužstvo už šesť bodov.

Na Liptove sme začali dobre a v prvom polčase sme boli nebezpečnejší ako domáci. Do prvej šance sa dostal v 11. minúte Gallovič, no loptu si dal na dlhú nohu a domáci brankár Gábriš bol pri nej skôr. Tatran kontroval aktívnym Andrićom, ktorého razantný pokus pozorný Knurovský vyrazil. Na konci úvodnej štvrťhodiny našiel Zošák parádnou českou uličkou Šestáka, ale s jeho nebezpečným pokusom si Gábriš poradil. V 18. minúte sa po rohovom kope Kukoľa ocitla lopta na hlave Zekuciu, ktorý tesne minul domácu bránu. Liptáci odpovedali znovu Andrićom, no Knurovský sa opäť vytiahol. Po polhodine hry sa k nebezpečnej hlavičke dostal Zošák, no bránu minul. V druhom polčase boli domáci nebezpečnejší a Knurovský sa v ňom poriadne zapotil. V 54. minúte sa pekne uvoľnil Laura a jeho strelu náš gólman s námahou vytesnil na rohový kop. Po hodine hry sa do tutovky dostal Kačerík, no z hranice šestnástky trestuhodne prestrelil. V 63. minúte hlavičkoval oblúkom Andrić a jeho pokus skončil na žrdi Knurovského svätyne. V záverečnej štvrťhodine sa k slovu dostali aj naši chlapci. V 76. minúte tvrdú strelu Šestáka Gábriš vyrazil. V 82. minúte po hrubej chybe domácich pri rozohrávke sa k lopte dostal „všadebol“ Šesták a z jasnej pozície sa nemýlil – 0:1. V 90. minúte boli Liptáci blízko k vyrovnaniu, keď po rohovom kope Papaj pálil z prvej, no Knurovský reflexívnym zákrokom opäť podržal svoj tím.

FK Poprad - LM
Vladimír Kukoľ – FK Poprad

hlasy po zápase

Štefan Zaťko (tréner MFK Tatran Liptovský Mikuláš): „Okrem prvých 20 minút sme boli lepší. V úvode mali hostia dve-tri gólové príležitosti, ale aj my sme mali šance. V druhom sme boli lepší. Našu snahu i kvalitu sme nedokázali v súperovej šestnástke korunovať gólom. Súper nás potrestal za fatálnu chybu.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Bol to náročný duel, vedeli sme, o čo nám ide, nesmeli sme prehrať. Prvoradým cieľom bolo neinkasovať, čo sa nám podarilo. Prvý polčas bol vyrovnaný, veľmi kvalitný aj z našej strany. Oba tímy tam mali nebezpečné situácie. Druhý polčas boli domáci aktívnejší, ale gól sme dali my, aj keď bol po náhodnej situácii.“

Adrián Knurovský (FK Poprad): „Pre mňa to bol veľmi ťažký zápas, lebo súper mal svoju kvalitu, bol veľmi nepríjemný. Podľa mňa sme nehrali dobre, je ale super, že sme vyhrali. Konečne sa aj na nás usmialo trochu šťastíčko, lebo také góly, aký dal dnes „Šesty“, nedávame. Brankár tam urobil chybu, ale aj to patrí k futbalu.“