Po perfektnom vstupe do novej sezóny čaká naše druholigové A-mužstvo stretnutie s ďalším nováčikom súťaže. Po domácom víťazstve nad Slovanom Bratislava B 1:0 a triumfe v Podbrezovej 3:0 si v sobotu 3. augusta od 19. hodiny zmeriame sily v NTC Poprad s FC Košice. Nováčikovi z východu nevyšiel vstup do súťažného ročníka úplne podľa predstáv. Zverenci trénera Gejzu Farkaša prehrali v Podbrezovej 1:2 a doma len remizovali s Trebišovom 2:2. Na svojom konte tak majú po dvoch kolách jediný bod.

„Živo si pamätám košický tím ešte z predošlých čias, keď k nám do Popradu prišli ligové Košice. Bol to vtedy krásny futbal, myslím si, že sme vtedy vyhrali 3:0, bol plný štadión. Pevne verím, že aj teraz ľudia prídu, Košice sú zvučné, futbalové meno. Nič krajšie ako tento výborný vstup do súťaže sme si nemohli želať. Čaká nás nevyspytateľný nováčik z Košíc. Musíme byť ostražití, určite budú chcieť u nás niečo uchmatnúť ako sa to podarilo nám naposledy v Podbrezovej,“ povedal nám brankár FK Poprad Ján Malec, ktorý si v úvodných dvoch majstrovských zápasoch udržal čisté konto.

FK Poprad - Ján Malec
Ján Malec – FK Poprad

konkurencia na hrote útoku

Tréner bielo-modrých orlov má momentálne príjemné starosti. Predovšetkým na hrote útoku sa mu zvyšuje konkurencia v tíme, keďže okrem vo forme hrajúceho Slebodníka si miesto v základnej zostave chcú vyárendovať aj Arevalo s Andrićom.

„Čaká nás východniarske derby s Košicami. Je to nepríjemný súper, ktorý má zopár kvalitných futbalistov. My sa ale musíme pozerať sami na seba. Svojim hráčom verím, máme veľmi kvalitné mužstvo. Ak podáme podobný výkon ako v Podbrezovej, verím, že budeme úspešní aj v najbližšom domácom zápase. Čím je v tíme väčšia konkurencia, tým lepšie výkony hráči podávajú. Kabína funguje dobre, máme zaujímavých, kvalitných hráčov. Konkurencia nám môže len pomôcť,“ zdôraznil Marek Petruš.