fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Máme za sebou tretiu nedeľu adventu a Vianoce nám už čoraz hlasnejšie klopú na dvere. Rozhodli sme sa, že vám v tomto predvianočnom období priblížime Vianoce hráčov FK POPRAD, môžete ich tak spoznať opäť o niečo lepšie. Tentokrát sme sa zhovárali s brankárom Jánom Malecom.

Jano, s trénerom a chalanmi ste sa oficiálne rozlúčili v piatok 2. 12. 2016. Do včera, 12. 12. 2016 ste mali od pána Šturmu naordinované voľno od futbalu. Ako si tento čas trávil?

Ak mám byť úprimný, tak sa snažím úplne od futbalu vypnúť. Dokonca ho v decembri nesledujem ani v televízii, aj keď bolo v ponuke zopár zaujímavých duelov, či už Liga Majstrov, Európska liga, či zápasy v našej najvyššej súťaži. Zase na druhej strane, sumár výsledkov si pozriem vždy. Cez tieto prvé dni som bol úplne mimo športu.

Ako prežívaš obdobie adventu a Vianoc? Skús nám prezradiť, ako si tento čas užívaš ty, a s čím je pre teba spojený?

Advent je pre mňa jednoznačne prípravou na Vianoce. Upratovanie, kostol, výzdoba, nakupovanie darčekov… Musím sa priznať, že tento rok už mám za sebou aj umývanie okien a celkovo také väčšie upratovanie v dome. Nemám problém byť nápomocný v čomkoľvek . Snažím sa vychutnávať si čas s deťmi mojich súrodencov. Užívam si takisto vianočnú výzdobu nášho nádherného mesta, prechádzkami večerným Popradom…

Už onedlho tu máme aj Štedrý deň, či 1. a 2. sviatok vianočný. S kým tráviš tieto chvíle ty? Aké tradície, či zvyky u Vás nesmú chýbať?

Štedrý deň trávim s rodičmi a bratom, po štedrej večeri, ale aj po ďalšie vianočné dni sa zídeme celá rodina, ďalší bratia a sestra s rodinami, priateľka, a je nás plný dom. Každý kto príde musí pred vstupom do domu zaspievať koledu, a až potom môže vojsť dnu. Je to taká naša tradícia a častokrát si robíme navzájom medzi sebou srandičky, že koho nebolo počuť, tak by mal zaspievať ešte raz. Musím priznať, tu najviac trpí moja priateľka Lucka. 

Tento čas je spojený aj s obdarovávaním našich najbližších. Čo by si si tento rok prial pod stromček? Čím najčastejšie robíš radosť svojím blízkym ty?

Snažím sa vychutnať si to, ako si druhí rozbaľujú darčeky, to mi robí azda najväčšiu radosť. A pod stromčekom chcem nájsť taký ten pokoj Vianoc… Teším sa na to, ako opadne celý predvianočný zhon, na maximálne možnú vianočnú atmosféru s vôňou vareného vínka. Mojim blízkym sa snažím načúvať už od septembra, čo by im urobilo radosť, no musím povedať, že s realizáciou som trošku neporiadny… Častokrát nakupujem darčeky týždeň pred Vianocami .

A čo futbal? Nebude ti cez Vianoce chýbať? Aké doplnkové športy máš na pláne pre túto zimu?

Chýbať mi určite bude, no jednoducho na to nemyslím, v tomto viem naozaj vypnúť. Zbožňujem športy ako ping pong, basketbal, a v posledných rokoch sa v decembri venujem skialpinizmu. Nádherny to šport!!! Dotiahol ma k nemu môj nádejný svokor, zvykneme chodievať na Skalnaté pleso a už ráno o šiestej sme na svahu a šliapeme nahor. Krásny východ slnka si vychutnávame tesne pred cieľom. Je to ale poriadna makačka.

Tréner Vám dal individuálny plán. Prezraď nám niečo o jeho náročnosti. Čaká Vás v zime poriadne zarezávanie?

Tak,  poviem to takto… Za to krátke obdobie sme spoznali trénera Šturmu. Všetci vieme, že nás v príprave čaká drina. Nikto z nás si nedovolí neodbehať a neodmakať to, čo máme v individuálnom pláne, pretože nepripravenosť by tréner v januári odhalil hneď. Viem, že to isté platí aj pre nás brankárov, tréner Lipčák si na nás zgustne :-). S tým sa s nami aj na poslednom tréningu rozlúčil.

Jano, na záver rozhovoru, ti nechávam priestor na nejaké pekné vianočné prianie pre našich fanúšikov. 🙂

Všetkým fanúšikom FK Poprad želám veselé a pokojné Vianoce v kruhu svojich najbližších, nech nám tie vianočné sviatky ubiehajú pomaly. Stretnime sa všetci v plnej sile, v novom roku 2017 na tribúnach, či ihriskách a spolu tvorme silný FK Poprad! Všetci tvoríme FK Poprad – všetci sme FK Poprad!

Šťastné a veselé!

X