Muži A - strelecký koncert Kaprála a výhra 5:1 s Krompachmi

pondelok, 06.09.2021|Posledná aktualizácia 06.9.2021 00:32

Tím okolo trénera Vladimíra Lajčáka sa naďalej zohráva aj vyhráva

V 7. kole III. ligy východ sa v NTC dnes predstavil súper z Krompách.

Zápas hodnotí tréner Vladimír Lajčák

Až na tretí pokus sa A mužstvu Popradu podarilo doma vyhrať. Mimochodom bolo to prvé domáce víťazstvo od októbra minulého roka ... Sobotňajšie bolo zaslúžené, od úvodu sme hrali disciplinovane, organizovane, hráči sa snažili dodržiavať dohodnutú taktiku, takže nebolo prekvapením, že sme hru ovládali, čo postupne prinášalo i finálne činnosti. Po rýchlej, modernej akcii na tri prihrávky sme rýchlo dali prvý gól Kaprálom, po získaní lopty v strede ihriska sme rýchlym protiútokom rozvrátili obranu a Barbora zvýšil na dva nula. Pokračovali sme v dobrej hre, v prvom polčase sme súpera pustili iba do dvoch nebezpečnejších situácii a sami sme po ostreľovaní Krompašskej brány a dvoch zlepených štandardných situáciách dali i tretí gól, ktorý pohotovo a s prehľadom umiestnil do bránky opäť Kaprál.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil, súper bol síce aktívnejší ale náš výkon v defenzíve bol oproti minulým domácim zápasom oveľa "dospelejší" a tak sa hostia presadiť nedokázali, naopak my sme ovládali hru, so striedavým úspechom kombinovali a nabiehali so snahou dať ďalšie góly. Nepremenili sme však niekoľko dobrých príležitostí a tak nás súper vytrestal a znížil na rozdiel dvoch gólov. Nabudilo nás to, zvýšili sme obrátky, no nevyužili sme ani druhý nájazd "sám na brankára" z dobrých pozícií sme buď prestrelili, naše strely zrazili, alebo svoju kvalitu ukázal hosťujúci brankár. Až v 81. minúte sa na dvakrát presadil Marek Kaprál a dovŕšil tak hetrik, pri ktorom nezostal a minútu pred koncom mazácky premenil pokutový kop za faul na Barboru. Marek tak dal zabudnúť na strelecké suchoty, ktoré v našom mužstve doteraz mal a ukázal načo do mužstva prišiel.

Odohrali sme dobrý zápas, potvrdili výsledok zo Sobraniec a verím, že sme sa zbavili i mory neúspechov v domácich zápasoch a štvorzápasovú sériu bez prehry ďalej natiahneme.

Priebeh stretnutia

0'
    Muži A - strelecký koncert Kaprála a výhra 5:1 s Krompachmi | Futbalový klub Poprad