corporate_logo
logologo_small
FK POPRAD

Mladší dorastenci uspeli, starším to nevyšlo

nedeľa, 19.09.2021|Posledná aktualizácia 19.9.2021 20:14

Cez víkend si dorastenecké kategórie zmerali sily s Banskou Bystricou

Michal Mičko, tréner U-17
    V prvom rade sme podali kolektívny a obetavý výkon. Chalani nadviazali na predchádzajúce slušné zápasy proti Košiciam a Žiline. Od úvodu všetci maximálne koncentrovaní na svoje povinnosti na ihrisku. Tentokrát sme pridali aj efektivitu v zakončení a po góloch Hanečáka a Kapsdorfera sme išli do šatne s dvojgólovým vedením. Po zmene strán sme ustáli mierny tlak súpera, ktorý bol hlavne zo štandardných situácii. Opäť dobre fungovala obranná fáza, zlepšila sa komunikácia medzi hráčmi navzájom a tiež brankárom. Dobre naskočili aj striedajúci hráči, ktorí svojou aktivitou nepustili hráčov z Dukly k vážnejšej šanci Naopak nám sa otvárali slušné príležitosti, ktoré sme nevyužili a tak sa už skóre nemenilo. Som rád, že sa nám podarilo naplno bodovať pretože si to chalani zaslúžili za tvrdú prácu v tréningu. Určite je ale čo zlepšovať a verím, že práve výhra nabudí hráčov pokračovať v nastavenom trende.

Jozef Štofko, tréner U-16
    Od 1. minúty bol zápas vyrovnaný, obe mužstvá vychádzali z pozornej defenzívy. Po dobre zvládnutej pressingovej situácií sa nám podarilo dostať do gólovej šance, ktorú peknou krížnou strelou využil Matej Melikant. V polčasovej prestávke sme s trénermi R. Polakovičom a L. Melikantom chlapcov nabádali, aby udržali koncentráciu v obrannej fáze, zlepšili hru v osobných súbojoch a pokúšali sa o prechod do rýchlych protiútokov. Chlapci do 70. minúty pokyny výborne plnili, mali sme herne navrch, nastrelili sme brvno a zahodili 2 sľubné hlavičky z bezprostrednej blízkosti bránky. V závere zápasu prevzali iniciatívu domáci a po skrumáži v našom pokutovom území sme inkasovali. S celozápasovým výkonom som až na niektoré detaily spokojný, no keďže sme boli 4 minúty od víťazstva, u chlapcov aj nás trénerov prevládalo skôr sklamanie.

Peter Pitoňák, asistent trénera U-19
    Zápas s Bystricou sa nám vôbec nevydaril výsledkovo, ale ani herne. Smerom dopredu sme si vypracovali len jednú väčšiu gólovú príležitosť v prvom polčase po zakončení hlavou Jakubom Štefánikom. V 45. minúte sme podcenili dlhú nakopnutú loptu za našu obranu a dostali sme gól do šatne. Ani vstup do 2. polčasu nebol podľa naších predstáv, keď sme dostali gól zo štandardnej situácie. Po tomto góle bolo na hráčoch vidieť ako fyzickú, tak aj psychickú únavu keďže sme za 8 dní odohrali tretie majstrovské stretnutie a do konca zapasu sme sa už len trápili.

Mohlo by vás zaujímať

Ženy s východniarkami neúspešné

13.10.2021

A-mužstvo priviezlo prehru 1:4

11.10.2021

Mladší dorastenci potešili výhrami

11.10.2021

Muži podľahli Prešovu 0:1

6.10.2021

Dorastenci po súbojoch s tímami z Dunajskej Stredy

3.10.2021

Novinky a informácie pred víkendom

1.10.2021

Viac ako vyrovnaný zápas u favorita

26.9.2021

A-mužstvo zdolalo Raslavice 3:0

21.9.2021

Naše dievčatá išli na 100 percent !

19.9.2021

Cez víkend dva domáce zápasy vyšších kategórií

18.9.2021

2021 FK Poprad & futbalnet.sk, all rights reserved | info@fkpoprad.sk