Bleskovky
Podarilo sa ! FK Poprad sa po roku vracia do III. ligy, mládež získava štatút akadémie a vracia sa medzi slovenskú top elitu !

Prinášame vám rozhovor aj s Borisom Rigom, ktorého zverenci si podobne ako U-19 zabezpečili titul v kategórii U-17 
 
Pán tréner blahoželáme k sezónnemu triumfu, zrejme ste do sezóny šli s týmto cieľom?
Do sezóny sme po nešťastnom vypadnutí z dorasteneckej ligy išli s cieľom udržať káder pokope a vzhľadom k tomu, že sa nám automaticky zrušila kategória U16, hľadali sme alternatívy ako spojiť obidve kategórie a zabezpečiť servis pre chlapcov nielen v tréningovom procese, ale aj vyťažením v majstrovských zápasoch. Chlapcom sme sľúbili, že tréningový proces sa im budeme snažiť udržať na čo najvyššom leveli, čo sa nám hádam podarilo. Využili sme spoluprácu s Fk Svit, kde sme na  hosťovania a striedavé štarty posunuli hlavne mladších hráčov, tak aby im ostalo zápasové vyťaženie. Pokiaľ ide o samotnú súťaž, nepoznali sme silu súperov, preto sme sa zamerali na našu kvalitu a od chlapcov sme vyžadovali maximálne nasadenie v tréningoch a zápasoch. Po sezónach, kedy sme sa väčšinou zachraňovali v lige, sme chceli byť tentoraz dominantní, často s vysokým držaním lopty a chceli sme, aby sa hráči viac bavili hrou. Výsledkovo sme samozrejme mali najvyššie ciele a dobrým nastavením a výkonmi vo väčšine zápasov sme už 5 kôl pred koncom mohli osláviť víťazstvo v súťaži
 Prvenstvo v tabuľke v pomerne veľkom predstihu a tímové štatistiky hovoria za všetko, čo týchto chlapcov čaká v najbližšej dobre a po ukončení súťaže?
Chlapcom sme pred ročníkom sľúbili účasť na zahraničnom turnaji, čo sa podarilo a v polovici mája sa zúčastnime na medzinárodnom turnaji Istrija Cup v chorvátskom Umagu. Cestujú obidve kategórie a budú sa konfrontovať hlavne s nemeckými a rakúskymi súpermi. Turnaj je akousi odmenou za ročník, ale zároveň už bude slúžiť ako určitá forma prípravy na nový ročník. po návrate nás ešte čakajú 4 majstrovské zápasy. potom budeme mať dvojtýždňovú pauzu a od 20. júna opäť začneme s prípravou na nový ročník. V pláne máme ešte jeden turnaj, uvidíme či sa to podarí.Samozrejme bude závisieť či postúpime do dorasteneckej ligy a podľa toho si budeme plánovať letnú prípravu.
 Veríme, že motivácia vyhrávať neopadne, naopak, môžu sa hrou naozaj baviť, čo by ste na výkonoch svojich zverencov vyzdvihli a naopak, čo ešte musia zlepšiť?
Musím pochváliť celý kolektív za celoročnú prácu a nasadenie. Chlapci sú nastavení plniť si svoje tréningové povinnosti, počas celého roka sme mali výbornú dochádzku, chlapci chcú na sebe pracovať. Tieto vlastnosti im dávajú  určitú nádej, že z nich môžu byť úspešní a zaujímaví hráči aj smerom k dospelému futbalu. Naopak zlepšovať sa musia každým dňom vo všetkých činnostiach, ak chcú byť konkurencieschopní aj s lepšími súpermi a to ide len každodennou prácou a každý z nich musí urobiť niečo navyše aj mimo tréningového procesu. Každý pozná svoje slabé stránky a na nich musia pracovať.
 Veríme, že postúpi aj seniorský tím, čo bude pre vás výzvou pred prípadným návratom do prvej ligy?
Taktiež veríme v návrat medzi slovenskú elitu, určite už máme nejaké skúsenosti a vieme, že dorastenecká liga má úplne inú úroveň. Čaká nás veľa práce, kategórie potrebujeme posilniť 2 - 3 kvalitnými hráčmi, hlavne budúcoročnú kategóriu U17, kde nám chýbajú určité typy hráčov. A potom to už bude o každodennej práci, tvorbe dobrého kolektívu a mentálnom a športovom nastavení celého kolektívu.
   Na záver by som chcel poďakovať všetkým  sponzorom,  rodičom, ako aj celému klubu,  ktorí nás počas celého ročníka podporovali po finančnej, ale aj materiálnej stránke.
Ligová tabuľkaLigové štatistiky