Bleskovky
Dorastenci naplno bodovali aj v Humennom ... Áčko víťazne proti Ľuboticiam ... V ponuke na pokladni opäť šály FK Poprad v cene 17,90€ ...

Keď počas úvodných 13 minút inkasuje mužstvo dva góly a zároveň dostane červenú kartu, málokedy sa mu podarí vrátiť do zápasu. O to viac, ak ide o štvrtoligový celok, ktorý čelí súperovi z druhej ligy. Popradskí futbalisti sa však v takejto situácii nevzdali a po heroickom výkone vyradili zo slovenského pohára druholigové Humenné!

Humenčanom sa spočiatku darilo napĺňať rolu favorita, už v úvode prekonal domáceho gólmana Straku Dominik Skiba. V 12. minúte inkasoval červenú kartu po faule na prenikajúceho Darlina Van der Werffa Juraj Kuc a z následného priameho kopu zvýšil náskok zemplínskeho celku Justen Kranthove. Na podtatranský tím by si zrejme vtedy nikto nevsadil ani cent. Mysleli v tej chvíli na obrat vôbec samotní Popradčania? „Určite to nebolo nič príjemné. Súperovi sme darovali prvý gól, následne sme dostali červenú kartu a po nej aj smolný gól z priameho kopu. Na vyrovnanie sme v tej chvíli nemysleli, skôr sme sa chceli skoncentrovať, aby sme to Humennému čo najviac sťažili a nedostali nejaký debakel,“ priznal popradský kapitán Lukáš Janigloš. Pre „orlov“ boli za daných okolností kľúčové konsolidácia a zodpovednosť v zadných radoch. „Vo zvyšku zápasu sme sa zamerali na pozornú obranu, hrali sme v hlbšom bloku, pričom pokúšali sme sa o protiútoky. Humenné bolo silnejšie na lopte, to sa však dalo očakávať vzhľadom na to, že mali o hráča viac. Ako tím sme bránili veľmi dobre, nepustili sme ich do vyložených šancí, možno s výnimkou jednej či dvoch situácií. Myslím si, že sme sa im herne celkom vyrovnali,“ tvrdí skúsený 31-ročný futbalista.

Bol to práve Lukáš Janigloš, kto premenenou penaltou v 65. minúte zaznamenal kontaktný gól, pričom už o tri minúty na to domáci vďaka hlavičke Patrika Rodáka vyrovnali na 2:2. Zdá sa teda, že polčasová prestávka zverencom Róberta Petruša, brata súčasného michalovského trénera, pomohla. „Cez polčas nás tréner pochválil za bojovnosť. Aj my, hráči, sme cítili, že sme hrali celkom dobre, skvelo nás povzbudzovali aj diváci. Do druhého polčasu sme išli s cieľom pokračovať v pozornej defenzíve a streliť kontaktný gól, ktorý by mohol zmeniť priebeh zápasu, čo sa nám aj podarilo,“ objasnil Janigloš, ktorý na seba zobral zodpovednosť aj na začiatku penaltového rozstrelu. „Penaltu som išiel kopať aj v rozstrele, no tú som už nepremenil, humenský brankár vytiahol pekný zákrok a loptu chytil,“ vyjadril sa k druhému pokusu z bieleho bodu náš respondent.

Nepremenený pokus z úvodu rozstrelu nakoniec Janigloša mrzieť nemusel, rovnaké konštatovanie platí aj pre Tomáša Slicha, ktorý neskóroval v piatej sérii. Popradský brankár Dávid Straka totiž vychytal Olivera Reitera aj Viktora Maťaša a keď v ôsmej sérii poslal Humenčan Samuel Balica svoju strelu z bieleho bodu nad bránu, mohli sa začať veľké popradské oslavy. Pre klub, ktorý zažíva v posledných rokoch množstvo peripetií, išlo o skvelú odmenu za nezlomnosť v ťažkom zápase. „Toto víťazstvo bude určite veľkou vzpruhou, obzvlášť po takomto priebehu, keď sme museli v oslabení otáčať skóre. V zápase sa ukázalo, že máme svoju kvalitu, a na tom by sme chceli stavať v ďalšom priebehu sezóny,“ prízvukuje Janigloš.

Popradčania sa v poslednej dobe vezú na víťaznej vlne, po prehre 0:4 v prvom ligovom kole proti košickej Lokomotíve uspeli v posledných troch ligových zápasoch, k čomu pridali tento pohárový úspech. V ďalšom kole pohára privítajú na domácom trávniku treťoligový Stropkov, predbežný termín duelu je stanovený na 27. september. „Je pravda, že v posledných zápasoch sa nám výsledkovo darí, hoci herne to nie je vždy úplne najlepšie. Snažíme sa však na tom pracovať, na celom tíme je teraz vidieť väčšie sebavedomie, takže verím, že sa nám bude dariť aj v ďalších zápasoch,“ praje si hráč, ktorý sa do Popradu vrátil vlani po 6-ročnom pôsobení vo Svite a Liptovskom Hrádku.

Dávid Straka: „Určite sme veľmi radi, že sa nám v tomto nesmierne náročnom pohárovom stretnutí podarilo zdolať druholigistu spod Vihorlatu. Toto víťazstvo a postup do tretieho kola SP je pre nás o to cennejšie, že už v desiatej minúte sme po červenej karte hrali oslabení a po štvrťhodine hry sme navyše museli doťahovať dvojgólový náskok nášho súpera, ktorý nás nezrazil na kolená. Osobne som však veril a vzhľadom na náš terajší zodpovedný tréningový prístup a tímovú morálku bol presvedčený, že sa nám podarí dotiahnuť dvojgólové manko v duely. Určite som o to viac veľmi šťastný zo zisku tohto skalpu, že v rozhodujúcom penaltovom rozstrele sa mi podarilo podržať svoj tím. Do pokutových kopov hráčov z Humenného som vložil moje dlhoročné skúsenosti a predvídavosť, ktoré napokon priniesli zaslúžené ovocie. Veľkým pozitívom v súčasnom období je pre nás výborný kolektív s podporou všetkých hráčov v ktorom prevláda pevný duch, veľké odhodlanie a vôľa za ziskom víťazstva, lebo určite by sme chceli potvrdiť , že naše vypadnutie do regionálnej súťaže bolo nespravodlivé. Dúfam, že v tomto nastúpenom trende budeme pokračovať aj naďalej nielen v súťažnom kolotoči, ale aj v nasledujúcom pohárovom kole opäť so súperom z vyššej slovenskej ligy.“

Milan Ondruš ( asistent trénera): „ Veľmi ma teší, že v tomto pohárovom meraní síl s nevyspytateľným a ťažkým súperom sme dokázali skvele nadviazať na naše víťazné ťaženie v predchádzajúcom majstrovskom zápase z Čane. Priebeh dnešného duelu bol takmer navlas rovnaký ako v nedeľu, no chlapci sa opäť presvedčili o tom, že aj nepriaznivo sa vyvíjajúce skóre sa dá otočiť. Rozdiel bol iba v tom, že dnešný súboj sa pre nás nevyvíjal absolútne dobre, lebo po štvrťhodine hry kedy sme už prehrávali o dva góly by asi len málokto mohol povedať, že sa nám podarí niečo neskutočné. Naši zverenci cítili, že aj Humenné dokáže byť zdolateľným protivníkom. Na ihrisku odohrali podľa mňa viac než vyrovnaný boj a splnili  svoje všetky stanovené úlohy. Navyše im nechýbalo veľmi potrebné sebavedomie a odvaha, či už v kolektívnej hre, ale aj v osobných súbojoch. Tento fakt považujem aj za pretrhnutie achilovej päty, keďže v tom nás doposiaľ sprevádzali menšie nedostatky.
 V tomto smere s veľkou dávkou nasadenia a odhodlania za ziskom dôležitých bodov, by sme veľmi radi chceli napredovať aj naďalej. Na viac ma osobne veľmi teší neustále sa zlepšujúca spolupráca v realizačnom tíme, ktorá je obrazom zanietenia všetkých jeho členov nielen v seniorskom, ale aj v dorasteneckých tímoch. Motivácia nám všetkým určite nebude chýbať aj v nastávajúcej dobe a som presvedčený, že radosť z dosiahnutých úspechov budeme prežívať aj v ďalšom období.“

SAMUEL BRECKO, MDC