Bleskovky
Podarilo sa ! FK Poprad sa po roku vracia do III. ligy, mládež získava štatút akadémie a vracia sa medzi slovenskú top elitu !

Maxim Kapsdorfer:

„ Stretnutie sa pre nás od začiatku nevyvíjalo najlepšie, keďže sme rýchlo inkasovali úvodný gól. Po ňom sme sa našťastie bleskove zmobilizovali a po umných akciách sa nám podarilo vsietiť do prestávky štyri ukážkové góly. Po zmene strán sme si naše jasné vedenie rozdielom triedy bezpečne kontrolovali a favorizovaného súpera sme do vážnejších príležitostí už nepúšťali. Osobne som veľmi spokojný, že sa mi môjmu mužstvu podarilo k víťazstvu napomôcť dvoma presnými zásahmi. Týmto vlastným skalpom sa mi navyše podarilo splniť úlohu, ktorú som si určil pred týmto dôležitým pohárovým zápasom. Navyše som veľmi rád, že v týchto stretnutiach s podstatne neočakávanými súpermi nie je na nás vyvíjaný až taký herný tlak ako tomu býva v ligových meraniach síl.


Róbert Petruš:

„ Som veľmi šťastný, že moji zverenci pristúpili aj k tomuto pohárovému súboju podobne ako tomu bolo s Humenným. Som presvedčený, že naše mužstvo si určite zaslúži vyššiu, než momentálnu štvrtú ligu, čo viditeľne potvrdilo aj v tomto suverénnom výkone. Chlapci majú totiž vysoký herný charakter a zodpovedný prístup k svojím povinnostiam. Môžem byť z toho nadmieru spokojný, pretože práve to je cesta k ďalšiemu vzostupu a prípadnému návratu späť medzi slovenskú elitu.
 V dnešnom súboji som na nich hrdý ako dokázali zvládnuť všetky určené úlohy, ktoré im boli dané pred úvodným hvizdom. Oduševnený i kondičný prístup a poctivá hra spojená s tímovým duchom nám do nastávajúcej jesennej časti súťaže a pohárového kolotoča môže tým pádom priniesť iba želateľné ovocie v podobe čo najväčšieho zisku veľmi potrebných bodov. Pevne verím, že takýmito výkonmi akým bol ten dnešný dokážeme potešiť aj v ďalšom období, čo najväčšie množstvo našich najvernejších priaznivcov a dúfam, že i vo výraznejšom počte akým boli na tomto pohárovom stretnutí.“