Bleskovky
Podarilo sa ! FK Poprad sa po roku vracia do III. ligy, mládež získava štatút akadémie a vracia sa medzi slovenskú top elitu !

Michal Mičko (tréner FK Poprad):
 „Musím podotknúť, že sme privítali zdanlivo ľahšieho súpera zo spodných hladín tabuľky. I napriek tomu sme si už v kabíne pred zápasom povedali, že žiadneho z našich protivníkov nesmieme nikdy herne podceniť. Počas celého priebehu sezóny nemôže byť pre nás ani jeden zápas jednoduchý. Som veľmi šťastný, že moji zverenci ma vôbec nesklamali a vďaka zodpovednému kolektívnemu výkonu si aj z chuti zastrieľali. Už do prestávky sa nám v podstate podarilo naplniť všetky naše úlohy a požiadavky. Keďže súper zo Spiša v určitých okamihoch duelu bol nevyspytateľným po prvej polovici súboja sme si povedali kde sa vyskytli menšie nedostatky, ktorých sa musíme v druhej časti merania síl zbaviť. Tak ako tomu bolo v jarnej časti doposiaľ i tento krát sa na ihrisku hlavne prejavila naša senzačná ofenzívna sila. Ja osobne som najmä spokojný z toho, že svoje gólové kvality prejavuje čoraz viac mojich zverencov. Musíme si uvedomiť, že samotný záver súťaže sa už neúprosne blíži do finišu preto nemôžeme v zostávajúcich stretnutiach nič podceniť.
 Mrzieť ma však môže predovšetkým to, že v tomto čase sa u niektorých hráčov vyskytli menšie zdravotné šrámy. Som však plne presvedčený, že súčasná sila mužstva je podstatne vysoká a keď dokážeme nielen v majstrovských stretnutiach ale predovšetkým v týždňovom tréningovom procese dokonale splniť všetky povinnosti a čo najzodpovednejšie sa pripravíme už v nasledujúcom víkende na pôde nevyspytateľného súpera z Pavloviec nad Uhom zabodujeme opäť naplno.“

Marko Jína:
 „ Som veľmi šťastný, že na našom presvedčivom kolektívnom výkone sa podpísala naša tvrdá práca. O hladkom víťazstve rozhodla v najväčšej miere nie len moja strelecká chuť, ale aj ostatných mojich spoluhráčov. Mám radosť, že tí mi pomohli po pekných akciách k dvom vlastným gólovým zápisom. Takmer počas celého stretnutia sme nepretržite búšili do obranných valov súpera a mať hru jednoznačne pod kontrolou. Skvelou taktickou hrou a umnými gólovými akciami sa nám už do polčasu podarilo rozhodnúť o celkovom osude merania síl. Vzhľadom na to, že už pred týždňom sme sa šťastne ocitli na špici tabuľky v zostávajúcich troch zápasoch musíme byť plne sústredení na to, aby sme nič v nich nepodcenili. Teší ma, že terajšia tímová forma a klíma v kabíne je na vysokej úrovni takmer nič nám nezväzuje nohy. Napätie tuhého boja o postup s Lokomotívou ani vôbec nevnímame. Robíme všetko preto, aby sme išli od zápasu k zápasu, neprestajne sa ho zbavovali a išli s nadšením za svojim cieľom.