Oba zápasy sme odohrali doma, U-17 s tesnou prehrou, U-19 mala voľný víkend

Ukončené
    70 divákov
    MŠK Žilina

Tréner U-17 po zápase so Žilinou :

Stále hľadáme systém, ktorý by vyhovoval našim hráčom. V dnešnom zápase sme zmenili rozostavenie a v úvode zápasu sme spravili chyby, ktoré mohli skončiť gólom v našej sieti. Podržal nás koncentrovaný výkon brankára Sekáča. Napriek tomu sme inkasovali gól po hraničnej situácii. Podarilo sa nám vyrovnať po dobrej práci stredových hráčov a individálnej zručnosti strelca gólu Folvarčíka. V druhom polčase hráči lepšie plnili naše pokyny a súpera sme si držali na dištanc. Nevyhli sme sa nedôrazu v šestnástke a inkasovali na 1:2.
     Napriek snahe sa nám už nepodarilo vypracovať si šancu na strelenie vyrovnávacieho gólu. Hráči si siahli na hranicu svojich schopností a preto by si bod zaslúžili. Avšak verím, že aj tento výsledok im ukázal, že len tvrdou prácou sa vyrovnajú tým najlepším.

Tréner U-16 po zápase so Žilinou

Úvod zápasu nám nevyšiel, už v 1. minúte sme inkasovali gól po chybe v našej obrannej formácií, ktorej podľa môjho názoru predchádzal faul na nášho hráča. Následne sme do 20. minúty držali so súperom krok, hrali sme aktívne aj smerom dopredu - bohužiaľ opäť bez strelého gólu. V 22. minúte sme inkasovali gól z rohového kopu a od tohto momentu sme sa začali zo zápasu pomaly vytrácať.
     V 2. polčase sa hralo zväčša na našej polovici ihriska, súper mal pohodlný 3 - gólový náskok z 1. polčasu, ktorý si v pohode kontroloval. Chlapci pôsobili odovzdaným dojmom, striedajúci hráči nepriniesli do zápasu požadované oživenie.
     V našej hre mi v posledných zápasoch chýba väčšia morálka a vôľa pobiť sa o dobrý výsledok. Individuálne chyby vyplývajúce z hry resp. kvality súpera viem pochopiť, ležérnosť, nedôslednosť či pasivitu už nie. Pred sezónou som nemal veľké očakávania, keďže mužstvo minuloročnej U15 opustilo viacero kvalitných hráčov kvôli nepriaznivej situácií v klube, no zároveň som si myslel, že noví chlapci budú skúsenosťami rásť od zápasu zápasu. Bohužiaľ, zatiaľ to vyzerá tak, že od zápasu k zápasu sa to zhoršuje.