nedeľa, 03.10.2021|Posledná aktualizácia 3.10.2021 22:07

Viac úspešný bol súper, U-16 si uchmatla bod.

Ukončené
    65 divákov
    FK DAC 1904 Dunajská Streda

Tréner U-19, Mikuláš Dvorožňák :
    Samotný výsledok hovorí za všetko, súperovi sme to uľahčili už v úvode, keď v 3.minúte sme mu "ukážkovo" prihrali , aby samostatný nájazd bez tlaku premenil. Ani v ďalších minútach prvého polčasu sme hostí nepotrápili, naopak svojou ľahkovážnosťou a individuálnymi chybami sme inkasovali ďalšie góly. Po polčasovej prestávke, povzbudení a prestriedaní sa však obraz našej hry nezmenil a súper využil každú našu chybu na to, aby sa radoval z gólov v našej sieti.

Nemrzí ma prehra s kvalitným súperom, no prístup jednotlivých hráčov v zápasoch. Je pod úroveň každého trénera, aby hráčov nabádal k základnej vlastnosti futbalistu - a to, aby odovzdal na ihrisku všetko, aby do toho dali srdce, energiu.

V predchádzajúcich dvoch ročníkoch sme boli úspešní práve týmito atribútmi proti futbalovo vyspelejším mužstvám. Preto aj počas nasledujúcej reprezentačnej prestávky sa budem osobne zamýšľať nad ďalším účinkovaním pri tejto kategórii, sadneme si s kolegami a vedením klubu a budeme chcieť vyriešiť danú situáciu.

autor: Timea Kusnyírová, zdroj: fkpoprad.sk

01.10.2021
    15:20
    DAC Academy - ihrisko č.1 (Dunajská Streda)
    3 - 1
    (1:1, 2:0)
    Ukončené
    50 divákov

Tomáš Sabo, asistent trénera U-16 :
    Nastúpili sme do stretnutia po skúsenostiach z ostatných zápasov vo vysokom postavení a napadání súpera už pri základni útoku súpera čo sa ukázalo ako výborný ťah keďže sme robili domácim pohybom po celom ihrisku starosti a vyvrcholením nášho snaženia bol zisk lopty Ďurčom v súperovej šestnástke, následnej finálnej prihrávke premenenej Polancikom k vedeniu 0:1. Keď už sa zdalo že pôjdeme do šatni vo výhode ľahká strata lopty v strede poľa a po následnom brejku domáci vyrovnali. Ukázalo sa to ako rozhodujúci moment.

V začiatku druhého polčasu sa domáci hráč prebojoval aj so šťastím pomedzi našich hráčov k strele a následnou dorážkou sa domáci ujali vedenia.Tento moment nás trochu zlomil ale boli sme naďalej v hre o body. Prestriedanim sme získali opäť vyššie napádanie a rad štandardných situcii bohužiaľ neúspešným riešením sme sa ukratili o vyrovnanie a v nastavenom čase po brejku domáci rozhodoli o víťazstve pokutovým kopom. Napriek ďalšej prehre vidíme u našich hráčov progres v hre a veríme aj v lepšie výsledky.

Jozef Štofko, tréner U-16:
    V úvode zápasu mali miernu územnú prevahu domáci, my sme hrozili najmä po brejkových situáciách. S pribudajúcim časom sme sa čoraz viac osmeľovali, záverečných 10 minút sme mali viacero nebezpečných štandardných situácií, bohužiaľ vo finálnej fáze nám opäť chýbalo viac rozvahy a umenia. V 2. polčase mal zápas opäť výborné tempo, úvod patril domácim, ktorí sa po skrumáži dostali do vedenia. Našich chlapov to nezlomilo, tempo sa nám podarilo vystupňovať a po dobrej pressingovej situácií sme sa dostali k lopte, ktorú po prihrávke Čarnokého krásnou strelou umiestnil do horného rohu bránky Duda. V závere sme mali opäť viacero štandartiek, bohužiaľ gól sme už nestrelili. Chlapcom ďakujem za odmakaný zápas. Ak som videl aké podmienky majú vytvorené chlapci v Dunajskej Strede, remíza je pre náš klub úspechom.