streda, 04.05.2022|Posledná aktualizácia 4.5.2022 07:29

(1:1)
    Ukončené
    53 divákov

U-19 : DAC Dunajská Streda - FK Poprad 1:1 polčas 1:1, gól Rybovič

Opäť sme nezachytili úvod zápasu a už v 2. minúte sme prehrávali. Po góle nám chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do hry. Postupne sme sa dostali do zápasu a dokázali sme loptu podržať. Dobre sme prehusťovali stred ihriska, domácich hráčov dostupovali,čím sa nám otvoril priestor na protiútoky. Po jednom z nich sme Rybovičom vyrovnali. Domácich sme dobrou defenzívou do šancí nepúšťali, naopak po kolmej akcií nás vo vyloženej šancí zastavil ofsajd???.

V druhom polčase nás domáci pritlačili, ale pri nebezpečných akciách nás podržal brankár. V závere zápasu sme opäť dokázali zakombinovať. Veľká škoda, že sme nevyužili 3 šance, keď sme zle zakončili. Proti kvalitnému súperovi, ktorý mal hernú prevahu sme však dobrým výkonom uhrali bod.

30.04.2022
    13:00
    NTC Poprad - Tatranská Lomnica - UT (Vysoké Tatry)
    0 - 3
    (0:2)
    Ukončené
    60 divákov

U-17 : DAC Dunajská Streda - FK Poprad 0:3

Domáci zápas s D.Stredou sme odohrali v T.Lomnici. Vstúpili sme doň aktívne a hneď v úvode sme mali výhodo pokutového kopu po faule na prenikajúceho Maxa Kapsdorfera. Ten sme však nepremenili a hneď z protiútoku dostali rovnakú šancu hostia, tí penaltu premenili 0:1. Veľmi dobre hrajúca Dunajská Streda nám krátko na to strelila aj druhý gól 0:2. Tieto tri momenty nás dostali do psychicky náročnej situácie, s ktorou by si ťažko poradili aj skúsenejší hráči. Chalani sa však do polčasu snažili zlepšiť hru. Vytvorili sme si sľubné príležitosti, niekoľko rohov a štandardných situácií ale kontaktný gól sa nám nepodarilo streliť.

V druhom polčase sa hra prelínala z jednej strany na druhú, opäť vznikali dobré situácie, ktoré sa nám nepodarilo dotiahúť. Podržal nás aj brankár Frederik Sekáč, no chýbala nám hlavne presnosť. Súper hrozil po bleskových protiútokoch, keď po jednom z nich si opäť vypýtal penaltu 0:3. Hráči sa snažili do poslednej minúty korigovať skóre ale to sa už nemenilo. Sme sklamaní ale je potrebné rešpektovať silu súpera.

U-16 : DAC Dunajská Streda - FK Poprad 1:3, gól Gondkovský

V 1. polčase mal zápas z našej strany veľmi slušné tempo. Síce sme ako prví inkasovali, no od 20. minúty sme až do polčasovej prestávky predvádzali azda najlepší výkon v sezóne. Škoda, že sme z tejto pasáže vyťažili iba vyrovnávajúci gól. V 2. polčase mali viac nebezpečnejších situácií hostia, no dlho trval remízový stav. V 60. minúte sme nevyužili obrovskú šancu, kedy sme hlavou nastrelili žrď a následnu dorážku sme vo vyloženej situácií zahodili. Súper nás za to v závere potrestal a strhol víťazstvo na svoju stranu. Chlapci odviedli v zápase výborný výkon - do určitej miery je to pre nás krutá prehra. Bohužiaľ vzhľadom k počtu šancí sme mali streliť minimálne 3 góly, dali sme len jeden, čo je proti takému kvalitnému súperovi málo.