fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Úspešnú jeseň majú za sebou naše žiačky. Zverenkám trénera Milana Ilavského patrí po prvej polovici súťaže v prvej lige žiačok WU 15 skupiny C tretie miesto. Jesennú časť súťažného ročníka 2019/2020 sme si rozanalyzovali s Milanom Ilavským.

FK Poprad žiačky
FK Poprad žiačky

Po jesennej časti súťaže ste na 3. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

S umiestnením som spokojný, i keď sme nezvládli domáci zápas s Bardejovom, keď dievčatá hrali o druhú priečku a mohli zimovať na druhom mieste.

Získali ste 18 bodov s aktívnym skóre 64:29. Ste s tým spokojní?

Určite sme spokojní s našou ofenzívnou silou, kde máme šikovné hráčky. V obrane sa nám takisto vytvorila silná zostava. Brankársky post máme, chvalabohu, zdvojený, takže ako družstvo dievčatá majú na to, aby hrali vyrovnané zápasy s každým družstvom.

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo zápasy vonku?

Neviem, čím to bude, ale herný prejav máme lepší na súperových ihriskách ako doma. Dievčatá doma pociťujú väčšiu zodpovednosť vyhrať a to im zväzuje nohy. Musíme na tom popracovať.

Splnili hráčky všetky vaše očakávania a predstavy?

Ako nový tréner pri dievčenskom futbale som ich spoznával počas sezóny, takže očakávania a predstavy prichádzali postupne. Snažili sa dodržiavať pokyny, no niekedy im to vyšlo, inokedy nie.

Čo bolo v prvej polovici sezóny najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

Vytvorila sa tu dobrá partia, čo mi ako trénerovi dosť uľahčuje prácu. Žiaľ, takisto ako u junioriek máme hráčky zo širšieho okolia a ich účasť na tréningoch nie je stopercentná. V tom vidím najväčší problém.

Kedy začnete so zimnou prípravou, ako a kde bude prebiehať a na čo sa v nej zameriate?

V decembri začala žiačkam halová sezóna, uvidíme, ako sa im bude dariť. Príprava začne v polovici januára v domácom prostredí. Musíme sa hlavne zamerať na techniku a kondíciu.

Plánujete počas zimnej prestávky káder nejako obmeniť?

Tiež by bolo dobré posilniť sa o dve-tri hráčky, aby vznikla konkurencia.

Čo bude vaším cieľom v odvetnej, jarnej časti súťaže?

Obhájiť postavenie v tabuľke a zlepšiť herný prejav.

3. FK Poprad 10 6 0 4 64:29 18
X