FK Poprad


Oficiálna stránka

Dievčatá domáceho FK Poprad nepostúpili do celoslovenského kola Mini Champions Ligy žiačok 2017. Na turnaji žiačok WU-14 na miniihrisku v areáli Základnej školy s materskou školou Aurela Viliama Scherfela v Poprade-Veľkej skončili v regionálnom kole na treťom mieste. Víťazný Partizán Bardejov postúpil do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Nemšovej. Zápasy v Poprade-Veľkej rozhodovali arbitri Róbert Fabíny a Dominik Frank.

„Oproti minulému roku máme v družstve nové dievčatá, ktoré získavajú nové skúsenosti. Nemáme ešte takú kvalitu, akú by sme potrebovali. Dievčatá sa snažili, prehrali sme jeden zápas s Bardejovom, ktorý má širokú základňu. V dievčenskom futbale pracujú dlhodobo. Chceli sme sa pobiť o čo najlepšie umiestnenie, ale nečakal som, že to vyhráme. Aj keď Bardejov neprišiel v najsilnejšom zložení, ukázal, že má svoju kvalitu. Gratulujem im k víťazstvu a k postupu do finále,“ uviedol tréner žiačok FK Poprad Slavomír Šoltýs. Domáci turnaj aj jemu ukázal silné i slabšie stránky, na ktorých treba popracovať. „V súťaži máme po úvodných šiestich zápasoch šesť víťazstiev. Tam sa hrá ale na väčšom ihrisku. Musíme čo najviac pracovať s loptou, na menšom ihrisku je to potrebné. Do budúcnosti môžeme s dievčatami aj naďalej pracovať,“ dodal Šoltýs.

žiačky FK Poprad
Annamária Labudová z FK Poprad strelila na turnaji 7 gólov

Nestačili na Bardejov

Popradčanky vyhrali na turnaji dva zápasy, keď si poradili so Spišskou Novou Vsou i Prešovom B zhodne 5:2. S prešovským „áčkom“ remizovali 4:4 a nestačili iba na Bardejov, ktorému podľahli 1:6.

„Turnaj som si užívala, veľmi sa mi páčil. Dala som sedem gólov, je to ale zásluha celého tímu, sme výborný kolektív. Bardejov ukázal, že má výborné družstvo, práve v Bardejove odohráme v nedeľu najbližšie majstrovské stretnutie,“ povedala talentovaná hráčka bielo-modrých Annamária Labudová. „Trúfali sme si aj na Bardejov, ktorý je našim najväčším súperom aj v lige. Hrajú rýchly futbal a my ešte máme na čom pracovať. Prišlo k nám veľa nových dievčat, takže sa ešte zohrávame,“ doplnila kapitánka FK Poprad Viktória Házyová.

Výsledky:

Poprad – Sp. N. Ves 5:2, Prešov A – Prešov B 11:0, Bardejov – Poprad 6:1, Prešov A – Sp. N. Ves 2:1, Bardejov – Prešov B 4:0, Poprad – Prešov A 4:4, Bardejov – Sp. N. Ves 2:0, Poprad – Prešov B 5:2, Bardejov – Prešov A 3:2, Sp. N. Ves – Prešov B 6:2.

Konečné poradie:

1. Partizán Bardejov 12 bodov, 2. 1. FC Tatran Prešov A 7, 3. FK Poprad 7, 4. FK Noves Spišská Nová Ves 3, 5. 1. FC Tatran Prešov B 0.