Naši starší žiaci kategória U15, ktorá v nasledujúcom súťažnom ročníku prechádza do kategórie mladších dorastencov sa v závere júna (od 21.6. do 30.6.) rozhodla stráviť posledný tréningový týždeň pri mori. Desaťdňový pobyt pri Jadrane si naši chlapci spestrili aj prípravným zápasom proti dorastencom z chorvátskeho klubu z Vodíc, v ktorom sa predviedli vo výbornom svetle a po kvalitnom výkone vyhrali 3:1.

FK Poprad U15 - Chorvátsko
FK Poprad U15 v Chorvátsku

Tomáš Koterba (tréner FK Poprad U15): „Za súčinnosti a podpory rodičov sa takmer kompletný káder kategórie U15 futbalového klubu FK Poprad lúčil so žiackym vekom a trénermi v prímorskom stredisku Tribunj. Je to komplex, v ktorom sme vďaka ambasádorke projektu pani Márie Kornajovej našli všetko potrebné (ubytovanie, strava, ihriská, zápas). Bolo veľmi náročné skombinovať zaťaženie, či tréningový plán s regeneráciou a oddychom. No chlapci to zobrali profesionálne ako predprípravu pred blížiacou sa novou výzvou v podobe náročnejšej prvoligovej dorasteneckej súťaže. Vrcholom nášho pobytu bol plánovaný zápas s chorvátskou konkurenciou, kde na tribúny zavítali dovolenkári zo Slovenska, ktorých si naši chlapci získali počas pobytu náročnými aktivitami, ktoré absolvovali. Vytvorili nám neuveriteľnú divácku kulisu a my sme sa im odvďačili naozaj výborným výkonom a výhrou na ihrisku. Bol to naozaj neopakovateľný zážitok a rozlúčka so žiackou súťažou, zápasmi a trénermi.“

FK Vodice U17- FK Poprad U15 1:3

Góly: Dulák, Chodníček, Samuel Farkašovský