fbpx

Štyri víťazstvá a šesť prehier. Taká je bilancia našich mládežníckych kolektívov v uplynulom týždni. Dôležitý triumf zaknihovali ženy, ktoré porazili Banskú Bystricu presvedčivo 4:0. Úspešné boli aj tri kategórie žiakov U14, U13 a U12, ktoré vyhrali nad Bardejovom.

FK Poprad U19 - Žilina
FK Poprad U19 prehral so Žilinou 0:2

U19

FK Poprad – Žilina 0:2 (0:2)

Asistent trénera Stanislav Koch: „Zápas s ašpirantom na majstrovský titul sme začali odvážne a súperovi sme v úvode nedovolili poriadne ohroziť našu bránu. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Hostia zo Žiliny pohrozili v 17. minúte, ale po strele Goljana bol brankár Mikunda na mieste. V 28. minúte strelu nášho hráča Šoltíšika brankár hostí vytlačil na roh. Rozhodujúci moment zápasu nastal v 30. minúte, keď hostia z vymyslenej jedenástky išli do vedenia. V 39. minúte po zaváhaní v našej defenzíve hostia z rohu gólom Leitnera zvýšili svoj náskok. V druhom polčase súper mal hru pod kontrolou, nakoľko sa už prejavila jeho kvalita a zápas sa len dohrával. Naši hráči, aj keď sme prehrali, nesklamali. Za povšimnutie stojí fakt, že to nebolo prvýkrát, čo rozhodcovia ovplyvnili zápas v neprospech nášho družstva a to by sa na tejto úrovni súťaže nemalo stávať.“

U17

Žilina – FK Poprad 4:0 (0:0)

Asistent trénera Róbert Petruš: „Zo zápasu mám zmiešané pocity. Moji hráči si v prvom polčase plnili všetky veci, čo sme si povedali na príprave a nič nenasvedčovalo tomu, že prehráme takým výrazným spôsobom. Hrali sme v dobrom bloku, prehustili sme stred ihriska a pôsobili sme v defenzíve isto a sebavedomo. Žilinčania mali prakticky počas prvého polčasu jednu vyloženú šancu, pri ktorej nás podržal brankár. My sme hrali trpezlivo a čakali na naše brejkové situácie, ktoré prišli, ale naša realizácia bola zbrklá a ustráchaná. V druhom polčase sme sa chceli prezentovať smelšie smerom do ofenzívy, ale prišiel prvý gól Žilinčanov a chlapci sa prakticky položili ako domček z karát. Nechali súperovi veľa priestoru, dostali sa pod veľký tlak, z ktorého sme inkasovali úplne zbytočné ďalšie góly. Neviem si vysvetliť to, prečo chlapci po inkasovanom góle padajú na duchu, prestávajú si veriť a súperovi to takto uľahčujú. Pod mojím vedením sa nám to stáva častejšie a budeme musieť s tým niečo urobiť. Máme pred sebou ešte štyri kolá a potrebujeme bodovať, takže ideme ďalej a urobíme všetko preto, aby sme v ďalších zápasoch boli úspešní.“

U16

Žilina – FK Poprad 3:0 (0:0)

Asistent trénera Róbert Ujčík: „Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci mali loptu častejšie na svojich kopačkách, no do vážnejších šancí sme súpera nepúšťali. Škoda vyloženej šance, ktorú sme nepremenili. Pozorne sme bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov. Koncom prvého polčasu nás súper zatlačil, ale stále sme pozorne bránili. V druhom polčase do 60. minúty bol stav bezgólový, súper skóroval z penalty, keď sme nedokázali loptu dostať von z našej šestnástky. Skúšali sme so zápasom niečo urobiť, hru sme otvorili, ale súper svojou kvalitou dokázal streliť ďalšie góly. Chlapcom nemáme čo vytknúť, urobili pre dobrý výsledok maximum, škoda nevyužitých príležitostí v prvom polčase, zápas by sa vyvíjal ináč. Súper v druhom polčase ukázal svoju kvalitu a potrestal naše nedôslednosti gólmi.“

U15

Bardejov – FK Poprad 3:1 (1:0)

Gól: Justh.

Tréner Pavol Kubus: „Od úvodu zápasu sme začali domácich napádať, súper urobil niekoľko chýb, ale my ani do prázdnej brány sme gól nedali. V 12. minúte nakopnutá lopta na nášho brankára, chytil ju do ruky a nevedno prečo si ju hodil pomedzi nohy do vlastnej brány. V našej kombinačnej hre sme pokračovali ďalej, súper len bránil a odkopával lopty. Do druhého polčasu sme vstúpili výborne a v jeho 4. minúte po krásnej kombinácii sme vyrovnali a mali sme hru na našich kopačkách. O päť minút po strelenom góle brankár urobil ďalšiu veľkú chybu a znova sme prehrávali. Chlapcov sme nabádali ešte k rýchlejšiemu napádaniu a lepšej kombinácii, ale po ďalšej chybe brankára sme dostali ďalší gól a zápas prehrali.“

U14

Bardejov – FK Poprad 0:6 (0:2)

Góly: Gondkovský, Duda, Schütz, Michlík, Hudák, Barla.

Tréner Tomáš Koterba: „Veľmi dobrý výkon, plný aktivity, pohybu sa nám podarilo predviesť v poslednom jesennom kole u súpera v Bardejove. Množstvo kombinácií, futbalových riešení herných situácií, radosť z hry, prajnosť a súdržnosť sprevádzalo toto družstvo hlavne, no nielen v tomto zápase. Verím, že budeme aj naďalej takto pracovať, napredovať a baviť sa.“

U13

FK Poprad – Bardejov 3:0 (1:0)

Góly: Briscoli 2, Pavličko.

Tréner Marián Halavin: „Od začiatku zápasu sme hrali útočný futbal. Hra sa prelínala, na oboch stranách sme videli pekné kombinácie. V prvom polčase sme boli lepším družstvom. Vytvorili sme si viacero príležitostí, no nevedeli sme sa gólovo presadiť. V 21. minúte po štandardnej situácii sme naše snaženie a aktivitu dokázali pretaviť v gól hlavou. Naďalej sme stupňovali tlak a súper sa len sporadicky dostával k ofenzívnym výpadkom. V závere polčasu si súper vypracoval sľubné šance na strelenie gólu, to im však prekazil brankár, čím si udržal čisté konto. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre a hneď v úvode sme vsietili po peknej kombinácii gól na 2:0. Po góle sme sa uspokojili a poľavili, čo súper využil a dokázal byť nebezpečný v zakončení. V závere sme ešte raz skórovali a zahodili pokutový kop. Chlapcov chválim za prístup a predvedenú hru počas celého zápasu.“

U12

FK Poprad – Bardejov 32:13 (11:6)

Góly: Džurník 5, Duda 4, Husár 4, Drábik 2, Renner 2, Kiška 2, Levocký 2, Štec 2, Vorobeľ 2, Janček 2, Kupčo 2, Krolák, Pilko, Šuhaj.

Tréner Ján Guziar: „Asi náš najlepší výkon v jesennej časti. Keďže sme mali kompletný káder, chlapci si schuti zahrali, zastrieľali a ukázali veľkú kvalitu ako v obrane, tak aj v útoku. Striedaniami 22-člennej zostavy sme tým pádom udržali vysoké tempo, ktorému podľahol aj taký kvalitný súper ako Bardejov v tejto kategórii je. Pochvala patrí všetkým hráčom za poctivý výkon v daždivom počasí. V poslednom zápase so Sninou chceme dať príležitosť zahrať si dnes nenominovaným hráčom.“

Ženy

FK Poprad – B. Bystrica 4:0 (2:0)

Góly: Malá 2, Papajová, Tomčíková.

Tréner Slavomír Šoltýs: „Zápas jesene sme zvládli a tak budeme zimovať o niečo kľudnejšie ako súper z Banskej Bystrice. Dnešný zápas sme chceli hrať útočne a s vysokým presingom, čo sa nám darilo. Všetko, čo sme si pred zápasom povedali, dievčatá splnili do bodky. Som presvedčený, že v jarnej časti nebudeme družstvom, ktoré sa bude báť hrať o záchranu v najvyššej súťaži.“

FK Poprad dorastenky - Bardejov
Dorastenky FK Poprad prehrali s Bardejovom 0:2

Dorastenky

FK Poprad – Bardejov 0:2 (0:0)

Tréner Milan Ilavský: „Dnes sme privítali lídra súťaže, ktorý od začiatku hral ofenzívne a snažil sa čo najskôr skórovať. Avšak naše dievčatá pozorne bránili. Snažili sme sa občas pohroziť nejakým brejkom. Škoda, že na konci zápasu sme inkasovali gól po rohovom kope. Dievčatá sa snažili ešte vyrovnať, ale keď sme hrali vo väčšom počte na súperovej polovici, tak sa podarilo hosťujúcim hráčkam streliť gól. Dievčatám k výkonu gratulujem.“

Žiačky

FK Poprad – Bardejov 1:3 (1:2)

Gól: Kovalčíková.

Tréner Milan Ilavský: „V priamom súboji o druhé miesto sme zápas nezvládli. Dievčatá veľmi chceli vyhrať a to im zväzovalo nohy. Súpera sme zatlačili a strelili gól. Súper, stiahnutý pred vlastnou šestnástkou, odolával našim útokom. Po hrubej chybe v obrane sme inkasovali gól. Súper nás zatlačil a skóroval ešte raz. Nevedeli sme sa vyrovnať s tvrdou hrou súpera. Po zranení brankárky sme chceli vyrovnať, ale súper po brejku ešte raz skóroval. Dievčatám ďakujem za výkon, aj keď v takom chladnom a upršanom to bol boj aj s počasím.“