fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

V zimnej príprave už naplno zaberajú aj naše futbalistky. Všetky tri kategórie – ženy, dorastenky aj žiačky momentálne trénujú pod vedením jedného trénera – Milana Ilavského. Ten má v našom klube na starosti kategórie dorasteniek a žiačok, no po nedávnom odchode trénera žien Slavomíra Šoltýsa má v súčasnosti pod palcom aj naše prvoligové ženy. Tento stav je však iba dočasný, vedenie klubu intenzívne hľadá nového trénera pre naše ženy.

„Po odchode Slavomíra Šoltýsa prišiel klub s myšlienkou, že kým sa nenájde nový tréner, začnú ženy, dorastenky aj žiačky trénovať spolu. Momentálne je to pre mňa dosť náročné, hlavne, keď mi na tréning príde 20 až 25 hráčok. Zvládnuť tréningový proces nie je jednoduché,“ uviedol tréner Milan Ilavský. Zimnú prípravu odštartovali dievčatá pod jeho vedením 13. januára, pričom prvé tri týždne sa venujú najmä kondičnej príprave. Postupne budú prechádzať do herných a taktických vecí, aby dievčatá vedeli, kde sa majú na ihrisku nachádzať.

FK Poprad ženy
Tréner Ilavský momentálne vedie tri kategórie

navzájom sa ťahajú

„Snažím sa vždy dievčatá rozdeliť do skupín, aby každá skupina robila nejakú činnosť. Je to ale dosť ťažké odsledovať, či to robia kvalitne. Pozitívom je, že mladšie hráčky sa majú od tých starších čo učiť. Ich myslenie na ihrisku je úplne iné ako u dorasteniek a žiačok,“ poznamenal Ilavský. Jeho pravou rukou na tréningoch je skúsená hráčka Mariana Kredatusová. „Mariana sa snaží dievčatá na tréningoch usmerňovať. Ako najstaršia hráčka sa mi vždy snaží v tréningovom procese pomôcť,“ zdôraznil kouč bielo-modrých futbalistiek.

Po príchode nového trénera žien sa už Milan Ilavský bude môcť dôkladnejšie venovať svojim dvom kategóriám. „Dievčatá sa snažia pomôcť mi svojim prístupom na tréningoch, aby sme to čo najlepšie skĺbili. Dievčatá spolu komunikujú a navzájom sa ťahajú,“ pochválil svoje zverenky Ilavský.

Slavomírovi Šoltýsovi ďakujeme za dobre vykonanú prácu v našom klube a prajeme veľa úspechov!

X