fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Ako prví odštartujú jarnú časť súťažného ročníka naši mladší dorastenci. Prvá dorastenecká liga mladšieho dorastu má prvé jarné kolo na programe už na budúci víkend. Kategória U17 zimuje po jesennej časti sezóny na 9. mieste. V sobotu 29. februára čaká našich chalanov domáci zápas proti Michalovciam.

Ako sme vás informovali už pred mesiacom, novým trénerom „sedemnástky“ sa stal Vladislav Palša, ktorého asistentom je Róbert Petruš. Bývalý obranca a kapitán nášho A-mužstva musel pre dlhotrvajúce zdravotné problémy ukončiť profesionálnu hráčsku kariéru. Skúsený 38-ročný Bardejovčan sa vydal na trénerskú dráhu a po získaní A-licencie sa rozhodol prijať ponuku FK Poprad na post hlavného trénera mladšieho dorastu U17. Vlado má za sebou úspešnú hráčsku kariéru, počas ktorej si obliekal dres Bardejova, Prešova, Trenčína, pôsobil i v Čechách – Kladne, Dukle Praha a naposledy v našom FK Poprad. Teraz má pred sebou nové výzvy a méty – už ako tréner.

FK Poprad U17 Palša
Vladislav Palša – FK Poprad U17

Vlado, čo ťa priviedlo späť do Popradu? Prečo si sa rozhodol akceptovať ponuku FK Poprad na post hlavného trénera mladšieho dorastu kategórie U17? Čo zavážilo najviac?

Keď som si robil trénerskú A-licenciu, chodil som do školy v Poprade, takže som to bral tak, že som z Popradu ani neodišiel. Poznám tunajší kolektív, či už „áčko“ alebo mládežníckych trénerov. Keď mi zavolal prezident klubu Roman Dvorčák a ponúkol mi post hlavného trénera v „sedemnástke“, rád som túto ponuku prijal.

Máš za sebou úspešnú hráčsku kariéru. Priblíž nám svoju doterajšiu trénerskú prax.

Ešte, keď som bol aktívny hráč, trénoval som dedinskú súťaž. Mal som dorastencov, s ktorými sme hrali okresnú súťaž, z ktorej sme postúpili do regionálnej tretej ligy. Potom som prebral v okresnej súťaži A-mužstvo. Po skončení hráčskej kariéry som mal krátku anabázu v Partizáne Bardejov, kde som bol ako asistent trénera pri A-tíme. To však netrvalo dlho, niektorí asi vedia, čo sa tam udialo. Keď som tam skončil, ozval sa mi štvrtoligový FK Gerlachov, kde som pôsobil doteraz.

Aký kolektív U17 si našiel v Poprade? S akými cieľmi vstúpite do jarnej časti prvej dorasteneckej ligy?

Prišiel som do kolektívu, keď som chlapcov absolútne nepoznal, možno dvoch-troch. Za ten krátky čas, ktorý som pri tomto kolektíve, môžem povedať, že je tu veľký potenciál. Chlapci sú veľmi šikovní. Onedlho nám začína súťaž a bude to tvrdý boj. Verím tomu, že sa nám bude dariť zbierať body, aby sme nemali problém so záchranou a aby sme boli všetci spokojní.

Ako hodnotíš doterajšiu spoluprácu s tvojim asistentom Robom Petrušom? Ako sa poznáte?

S Robom sa poznám ešte z čias hráčskej kariéry, keď sme hrávali hlavne proti sebe. Po ľudskej stránke medzi sebou vychádzame veľmi dobre. Na ihrisku sa dopĺňame, všetko riešime spolu. Zatiaľ nám to klape.

Ako je družstvo pripravené na jarnú časť súťaže, ktorá štartuje už na budúci víkend? Ako ste spokojní so zimnou prípravou?

Zimnú prípravu sme absolvovali v domácich podmienkach, využívali sme umelú trávu vo Veľkej. Myslím si, že do súťaže sme dobre pripravení. Odohrali sme niekoľko veľmi dobrých prípravných zápasov. Hrali sme väčšinou so staršími kategóriami, hoci z druhej ligy. Fyzický fond tých starších hráčov je predsa len na inej úrovni. Až samotná súťaž ukáže, ako to v skutočnosti je.

X