Určite si nejdeme hneď názvom článku hladkať ego. Takže, ak ste sa rozhodli súdiť knihu podľa obalu a prisúdili ste nám narcizmus, ste na omyle! Nadpis nie je superlatívom, ale označením procesu akým sa kvasí naša mládež.

Vždy sa hovorí, že dobré víno musí zrieť, a preto si myslím, že máme mládež ako víno. Naša mládež zreje z roka na rok k lepšej odrode a výsledky, ktoré sa nám darí dosahovať, hovoria o progrese, ktorý je očividný. Začnime juniorkou. Z piatej ligy sme sa vyšvihli do rešpektovaných vôd tretej ligy, kde určite patríme medzi tímy, ktoré síce nemali najlepší štart, no po chvíli sme sa dostali nielen do pohodlných vôd stredu tabuľky, ale v súčasnosti operujeme v prvej päťke súťaže. Iste, zápasy s Lipanmi a Prešovom nás nepotešili, ale vždy je potrebné rešpektovať kvalitu súpera, ktorý má v tejto lige úplne iné ambície, ako máme my. Prešov, Vranov, Lipany, Humenné – prvá štvorka si pohľadom na stav bodov môže siahnuť na víťazstvo a i keď je predčasné súdiť, ako to dopadne na jar, dá sa povedať, že tieto mestá bojujú o druholigovú príslušnosť, kým naša rezerva dáva možnosť mladým hráčom okúsiť predstupeň celoštátnej súťaže.

Poďme k dorastu. Ten v minulom ročníku zbieral skúsenosti, silu a rozhodne sa v prvej lige vytrápil. Dnes vedia naši chlapci kradnúť body Slovanu a v tretine súťaže si so všetkou skromnosťou poškuľujú po strede tabuľky. Reč je hlavne o našej U19, ktorá je silnejšia od zápasu k zápasu. Minulý rok bol teda veľmi užitočný a podarilo sa nám nazbierať skúsenosti k tomu, aby sme začali trápiť favoritov. Bodovo sa zviecha aj naša U17, ktorá rovnako v minulom ročníku neslávila úspech. Veľmi ma potešil šialený debakel, ktorý sme uštedrili Michalovciam na ich domácej pôde. Vyhrali sme tam 6:0, čo je pre nás skutočne veľkým úspechom, vzhľadom na to, že MFK Zemplín je vnímaný ako klub už dlhšiu dobu etablovaný v najvyšších slovenských ligách. No a teraz k U16. Títo chlapci nastúpili v Bratislave proti domácemu Slovanu a doviezli domov 3 body. Nekričím hop, ale myslím si, že práve takéto výsledky nám dávajú chuť a energiu. Nič sme nepreskočili a liga je dlhá, ale je vidieť progres a posuny vpred.

Žiaci sú súčasťou prvej ligy už dlhšiu dobu, no nie je to tak dávno, čo sme si museli prvoligovú príslušnosť obhájiť a čelili sme nepríjemným pozíciám v dolnej časti tabuľky. Dnes je pohľad na tabuľku trošku iný a U15, U14 a U13 držia vážne tempo s najlepšími. U12 zatiaľ drží dôstojné 8. miesto z dvanástich účastníkov najvyššej ligy mladších žiakov.

Páni pozor, ešte sú tu naše ženy! Tie sú tento rok prvoligové. Síce sa im zatiaľ nedarí podľa predstáv, už len minuloročné vybojovanie prvej ligy svedčí o progrese! V prvých ligách si dôstojne počínajú aj naše žiačky, či juniorky. Celá mládež je prvoligová a naši muži neustále siahajú na výšiny druhej ligy. Tento klub je ako víno. Zreje. Určite nás čakajú dobré ročníky, ktoré si vychutnáme plnými dúškami.