FK Poprad


Oficiálna stránka

Čas od víťaznej baráže pretiekol veľmi rýchlo a družstvo Jána Blaháča čelilo hneď v prvom zápase majstrom minulého ročníka najvyššej dorasteneckej súťaže Slovenska. MŠK ŽILINA nás privítala na hlavnom štadióne, ktorého hlavnou doménou je umelý trávnik. Na tejto ploche odohrávajú svoje majstrovské zápasy všetky žilinské kategórie od U16 vyššie.

Atmosféra pred prvým zápasom prvej ligy dorastu bola pohodová, chalani si cestu k „perle na Váhu“ krátili multižánrovým hudobným výberom, ktorý znel v novom klubovom autobuse. I keď sa rátalo s dominanciou súpera, na mužstve nebolo vidno nováčikovskú ostýchavosť…

Mladí Žilinčania si triumfom v uplynulej sezóne vybojovali miestenku v mládežníckej Lige majstrov a tak ide o káder, ktorý má byť pripravený k veľkým medzinárodným výzvam. Dnes sme sa mu na domácej pôde postavili ako nováčik prvej ligy my – FK POPRAD.

Hoci Žilina začala skvelo sa rýchlo sa im podarilo gólovo presadiť, rozdiel na dostrel jediného gólu sme si držali statočne dlho. Zverenci Jána Blaháča pristúpili k zápasu „žilnato“ a odhodlane. Výkon bol zdobený vysokými otáčkami behavých Popradčanov, ktorí síce väčšinu času strážili kombinujúcu Žilinu, no dokázali si vytvoriť šance z ktorých sa strieľajú góly. Navyše, Žilina sa dlho nevedela pohodlne „preštrikovať“ cez koncentrovaných dorastencov FK POPRAD a tak mal zápas svoju pridanú hodnotu v zmysle očakávania vyrovnávajúceho gólu alebo zvýšenia náskoku favorita. Do obrovskej šance sa dostal Vlado Kožuch, ktorý v skvelej príležitosti nestačil vybudovať nádej na zisk cenného bodu. Naše šance sa naskytli práve v druhom polčase, kedy sme si voči súperovi dovolili o čosi viac.

Oporou koncentrovaného a bojovného tímu bol aj brankár Trojčák, ktorý niekoľkokrát likvidoval solídne šance žlto-zelených. Do 77. minúty sme boli stále na dostrel jediného gólu no trinásť minút do konca zápasu sa Žilina dokázala opäť presadiť a v krátkom časovom horizonte pridala ešte jeden presný zásah.

Poprad však v dnešnom strentutí ukázal, že dokáže čeliť náročným súperom a aj napriek prehre 3:0 vôbec nemožno hodnotiť výkon mužstva negatívne. Chlapci vložili do zápasu veľké chcenie, ktorého kontinuita môže priniesť ovocie už v domácom zápase proti Michalovciam, ktorý odohráme už túto stredu o 17:00 v popradskom NTC.

18. 8. 2018: MŠK ŽILINA – FK POPRAD 3:0 (1:0).

Reakcie trénerov:

Michal Hanek – MŠK Žilina: „Poprad bol nepríjemný až do toho druhého gólu, kedy sme ich trošku zlomili. Samozrejme, mali sme šance a mohli sme dať gól, no nedali sme… Poprad bol veľmi sympatický a naši chalani mali ťažký zápas. Prajem si, aby takýchto zápasov bolo pre chalanov viacej, kedy sa musia vyrovnávať so zdravou agresivitou a behavosťou súpera – a niekedy aj futbalovosťou. Takéto zápasy nás posúvajú a chalanom gratulujem. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene i keď samozrejme, do toho druhého gólu to bolo ešte otvorené.“ 

Ján Blaháč – FK POPRAD: „Sme radi, že sme absolvovali tento prvý ligový zápas, na ktorý sme sa všetci tešili. Bolo to ohromné hneď odzačiatku, ako sme sem išli, chlapci sa tešili počas celého týždňa a išli s radosťou do tohto stretnutia. A ja som veľmi rád, že tak ako sme sa prezentovali, tak sme chceli aj hrať. Myslím si, že tá naša hra mala parametre toho čo chceme v lige dokazovať a toho ako sa chceme prezentovať. Aj keď samozrejme, tento zápas sme prehrali. Žili sme však do tej 77. minúty a škoda dvoch čistých šancí, ktoré sme nepremenili. Ak by sme ten gól na 1:1 dali, ten zápas by bol iný a možno by sme sa pokúsili dať ešte jeden gól. Zlomila nás individuálna chyba v strede poľa a gól na 2:0. Výkonom sme si však nespravili hanbu a dúfam, že s takouto prezentáciou budeme pokračovať aj ďalej.“