fbpx

Dve víťazstvá, jedna remíza a štyri prehry – taká je bilancia našich mládežníckych tímov za uplynulý týždeň. Starší dorastenci privítali na svojom ihrisku lídra zo Slovana Bratislava a po dobrom výkone a bezgólovej remíze získali cenný bod. Z víťazstva sa radovali dorastenky, ktoré porazili Podbrezovú a aj žiačky, ktoré rovnakého súpera zdolali hladko 5:0.

FK Poprad U19 - Slovan
U19-ka remizovala so Slovanom Bratislava 0:0

U19

FK Poprad – Slovan Bratislava 0:0

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Na domácom trávniku sme privítali lídra tabuľky. V týždni sme mali viacero zranených hráčov, ktorí si doliečovali boľačky, preto sme boli nútení pozmeniť aj náplň tréningov, hlavne, čo sa týka nácviku v hernom systéme. V podstate až deň pred zápasom sme ako tak boli “kompletní“ a mohli sa sústrediť na sobotný zápas. Vedeli sme o kvalite súpera ako v ofenzíve, tak aj v defenzívnej činnosti a tomu prispôsobili aj náš herný prejav. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany s cieľom vyrážať do rýchlych protiútokov. Po jednom z nich sme mali našu najväčšiu šancu v zápase, no Timo Zummer ju nepremenil. Hostia vzápätí po jednej z mála našich chýb mohli skórovať po rohovom kope do odkrytej brány. V ďalšom priebehu zápasu mal súper optickú prevahu, no naša organizácia hry v obrane bola bez väčších chýb a príkladnou obetavou hrou všetkých hráčov sme získali cenný bod. Chlapcov chcem pochváliť ešte raz aj touto formou a verím, že naďalej budú chcieť na sebe pracovať a zlepšovať sa. V neposlednom rade chcem poďakovať aj divákom a rodičom, ktorí prišli povzbudiť a podporiť chlapcov v tomto zápase.“

U17

Slovan Bratislava – FK Poprad 6:1 (5:0)

Gól: Vasiľ.

Tréner Jozef Olejník: „V prvom polčase sme podali katastrofálny výkon v defenzíve a po taktických chybách sme z ôsmich šancí súpera inkasovali päťkrát. V druhom polčase sme boli aktívnejší, ale z našich ôsmich príležitostí sme skórovali len jedenkrát.“

U16

Slovan Bratislava – FK Poprad 4:1 (2:1)

Gól: vlastný.

Tréner Jozef Štofko: „Už v 3. minúte sme inkasovali gól z pokutového kopu po zbytočnom faule. Postupom času sme sa osmelili smerom dopredu a po rýchlej kombinácii na ľavej strane sa nám podarilo vyrovnať. Rozhodca nám podľa môjho názoru následne odoprel pokutový kop a v poslednej minúte prvého polčasu sme inkasovali druhý gól, kedy sme nedôsledne pokryli domáceho útočníka. V druhom polčase sme sa snažili o vyrovnanie, avšak k vyloženej šanci sme sa prakticky nedostali. Domáci mali vo svojom družstve fyzicky silne disponovaných hráčov, ktorí vyhrávali väčšinu osobných súbojov a vývoj zápasu v druhom polčase si ustrážili. Myslím, že sa nemáme za čo hanbiť, avšak víťazstvo domácich je zaslúžené.“

U15

FK Poprad – Michalovce 1:2 (1:0)

Gól: Žmijovský.

Tréner Pavol Kubus: „Odohrali sme dobrý zápas s nešťastným koncom. V priebehu zápasu sa nám zranili traja hráči, obaja stopéri. Úvod nám vyšiel a po rýchlom protiútoku sme viedli. Stále však doplácame na slabé zakončenie. Zahodili sme niekoľko vyložených šancí, aby sme naše vedenie navýšili a rozhodli o zápase. Naopak, po našich chybách súper skóroval a dve minúty pred koncom rozhodol. Remíza by bola spravodlivejšia.“

FK Poprad U14 - Michalovce
U14-ka prehrala s Michalovcami 0:3

U14

FK Poprad – Michalovce 0:3 (0:2)

Tréner Boris Rigo: „Po úspešnom vstupe do súťaže sme privítali kvalitného súpera z Michaloviec. Začiatok zápasu bol vyrovnaný až do 15. minúty, kedy sme nezastavili rýchleho útočníka súpera, ktorý otvoril skóre zápasu. V strede ihriska sme sa súperovi kombinačne vyrovnali, ale proti fyzicky silnej obrane súpera sme sa nedokázali presadiť do kvalitného zakončenia. Súper využil do polčasu ešte jedno naše zaváhanie v obrane a do kabín sme odchádzali s dvojgólovým mankom. V druhom polčase sme chceli ešte zápas zdramatizovať, ale hra sa nám nedarila podľa našich predstáv. Súper si poistil víťazstvo ešte jedným gólom pred koncom zápasu. Hlavne po fyzickej stránke bol tentoraz súper lepší a vyhral zaslúžene. Aj takéto prehry musia chlapcov posúvať dopredu a sami videli, že v tréningu musia pracovať ešte viac a na sto percent v každej činnosti.“

dorastenky FK Poprad - Podbrezová
Dorastenky vyhrali nad Podbrezovou 2:1

Dorastenky

FK Poprad – Podbrezová 2:1 (0:0)

Góly: Kaščáková, Cimermanová.

Tréner Milan Ilavský: „Od úvodnej minúty sa hral zápas vo vysokom tempe. Šance na strelenie gólu mali v prvom polčase obe družstvá. Prvý polčas sme gól nevideli. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívne a otvorili sme skóre zápasu. Strelu spoza šestnástky brankárka neudržala a Kaščáková ju dorazila do bránky. Súper bol zaskočený a využili sme to na strelenie gólu na 2:0 Cimermanovou. Zápas sme kontrolovali, ale po chybe brankárky sme inkasovali gól na 2:1. Súpera strelený gól povzbudil a cítil šancu na vyrovnanie. Obrana dnes podala dobrý výkon a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Dievčatám k dnešnému výkonu gratulujem.“

žiačky FK Poprad - Podbrezová
Žiačky deklasovali Podbrezovú 5:0

Žiačky

FK Poprad – Podbrezová 5:0 (2:0)

Góly: Bandíková 3, Kočková, Nemčíková.

Tréner Milan Ilavský: „Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší a hrali sme pekný, kombinačný futbal. Vypracovali sme si veľa šancí, ale súperova brankárka pozorne chytala. Skóre otvorila Bandíková po peknej akcii. Postupne sa pridali aj ďalšie hráčky. Bandíková dnes zaknihovala hetrik, ku ktorému jej gratulujem a celému družstvu za predvedenú hru.“