fbpx

Obe kategórie starších žiakov zachraňovali počas víkendu česť našich mládežníckych kolektívov. U15-ka i U14-ka vyhrali v Humennom zhodne 2:0. Ostatným kategóriám sa výsledkovo nedarilo. Starší ani mladší dorastenci nestačili na Michalovce, pričom im nestrelili ani gól. Mladší žiaci ťahali za kratší koniec povrazu s Humenným. Ženy prehrali najtesnejšie v Žiline, dorastenky a žiačky podľahli Michalovciam.

FK Poprad U19
U19-ka prehrala v Michalovciach 0:1

U19

Michalovce – FK Poprad 1:0 (1:0)

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Do Michaloviec sme cestovali s cieľom bodovať. V úvode zápasu sme pôsobili nekoncentrovane, čo len podčiarkol gól, ktorý sme dostali po obrovskej hrúbke nášho brankára. Po góle sme síce ovládli hru, no naše šance skončili nepremenené. Z tlaku sme nevyťažili vytúžený gól a išli sme do šatne s jednogólovým mankom. V druhom polčase sa domáci ešte viac sústredili na obrannú fázu, čo sa im darilo. My, naopak, sme sa do prehustenej obrany presadzovali ťažko, chýbala nám väčšia miera rizika pri situáciách jeden proti jednému, neboli sme nebezpeční v pokutovom území súpera. A keďže sme gól nestrelili, nemali sme nárok na žiadny bod z Michaloviec. V ďalšom zápase nás čaká silný celok zo Žiliny, kde budeme chcieť byť určite efektívnejší.“

U17

FK Poprad – Michalovce 0:1 (0:1)

Tréner Jozef Olejník: „Vo vyrovnanom zápase rozhodol inkasovaný gól v prvom polčase po štandardnej situácii. V druhom polčase sme sa snažili nátlakovou hrou o strelenie gólu, ale, bohužiaľ, sa nám to nepodarilo. Pevne verím, že ak budeme naďalej v týždňových mikrocykloch tvrdo pracovať, budeme odmenení aj víťazstvami, pretože chlapci sa zlepšujú od zápasu k zápasu.“

U16

FK Poprad – Michalovce 0:8 (0:3)

Tréner Jozef Štofko: „V úvode zápasu sme mali hernú prevahu, no paradoxne sme v 10. minúte prehrávali 0:2. Do polčasu sme sa snažili streliť gól, mali sme viaceré strelecké príležitosti, no znížiť sa nám nepodarilo a v poslednej minúte prvého polčasu sme inkasovali tretíkrát. V druhom polčase sme predviedli odovzdaný výkon, smerom dopredu sme nevymysleli nič a pasívnou a neorganizovanou obranou sme súperovi ponúkali veľa voľného priestoru, čo Michalovce aj dokonale využívali. Neviem si vysvetliť náš výkon najmä v defenzíve, osobná zodpovednosť niektorých hráčov bola v tomto zápase na veľmi nízkej úrovni. Čaká nás séria ťažkých súperov a prehra 0:8 nám určite nedodá na sebavedomí, avšak aj takéto prehry niekedy prináša futbal.“

U15

Humenné – FK Poprad 0:2 (0:0)

Góly: Kočiš, Laufík.

Tréner Pavol Kubus: „Po dlhej ceste sme do zápasu vstúpili ospalo. Naša hra bola pomalá a nepresná. Domáci si v úvode vypracovali jednu šancu, ktorú zahodili. Postupne sme sa dostali do zápasu, ale v prvom polčase sme si nevytvorili žiadnu šancu. Druhý polčas bol z našej strany lepší, dokázali sme podržať loptu a zakombinovať. Po rohovom kope sme sa ujali vedenia zásluhou hlavičky Kočiša. Druhý gól pridal Laufík strelou spoza šestnástky. Potom sme už hru kontrolovali a nevyužili sme ešte niekoľko prečíslení. Zlepšený výkon v druhom polčase nám tak priniesol víťazstvo.“

U14

Humenné – FK Poprad 0:2 (0:1)

Góly: Uhrín, Hanečák.

Tréner Boris Rigo: „Zápas sa hral vo veľkej horúčave, čo ovplyvnilo tempo zápasu, hlavne v prvom polčase. Hra sa odohrávala prevažne v strede ihriska. V obrannej činnosti sme boli dobre organizovaní, ale smerom dopredu sa nám nedarila kombinácia, keď sme pokazili niekoľko akcií. V 25. minúte sme sa dostali k zakončeniu, kedy sa blokovaná strela dostala k Uhrínovi, ktorý nás chladnokrvne poslal do vedenia. V druhom polčase sme spresnili naše kombinácie, viaceré veľmi dobré akcie zneškodnil až humenský brankár. Hra sa odvíjala hlavne na súperovej polovici, bolo otázkou času, kedy druhým gólom potvrdíme naše víťazstvo. Ten pridal po úniku Hanečák a do konca zápasu sme dobrou hrou kontrolovali priebeh hry.“

U13

FK Poprad – Humenné 2:3 (0:2)

Góly: Duda, Drábik.

Tréner Marián Halavin: „V novej sezóne sme na domácej pôde privítali súpera z Humenného. V úvode zápasu sme hneď v 2. minúte inkasovali gól po zlom odohratí lopty, kde súper strelou zo strednej vzdialenosti prekonal brankára. Po inkasovanom góle sme začali hrať aktívnejšie, no nedarilo sa nám hrať kombinačný futbal. V závere polčasu v 26. minúte súper zvýšil skóre na 2:0. Prvý polčas nám nevyšiel podľa predstáv a do druhého polčasu sme vstúpili ešte s väčším odhodlaním zmeniť stav stretnutia a hrať atraktívnejší futbal. Do 50. minúty sme hrali kombinačný futbal, čo nám prinieslo aj strelenie prvého gólu. Do konca zápasu sme si vytvorili sľubné šance na strelenie gólu, no podarilo sa nám to už len raz a to v 57. minúte, kde sme vyrovnali stav stretnutia. V 60. minúte súper vsietil víťazný gól z pokutového kopu po faule. Nám sa už v závere nepodarilo zmeniť skóre, aj keď príležitosť na to bola. Ďakujeme fanúšikom za povzbudzovanie.“

U12

FK Poprad – Humenné 9:16 (5:8)

Góly: Jakubčák, Vorobeľ, Džurník a Bartečko po 2, Dovala.

Tréner Ján Guziar: „Dnes sme sa trápili ako v rozohrávke, tak aj hlavne v koncovke. Súper bol lepší v každej činnosti a vyhral zaslúžene. Gratulujeme mu a my ideme pracovať na zlepšovaní.“

FK Poprad ženy
Ženy podľahli v Žiline najtesnejšie 0:1

Ženy

Žilina – FK Poprad 1:0 (0:0)

Trénerka Frederika Pajonková: „Výkon žien sa zlepšuje od zápasu k zápasu, progres je viditeľný. Zlepšujeme sa herne, ale aj kondične. Žilina je kvalitný súper a vždy boli proti nej ťažké zápasy, väčšinou s negatívnym výsledkom. Dostali sme gól v 87. minúte, čo asi vždy zabolí, ale výkon hodnotím pozitívne. Vyzdvihnúť by som chcela obranné činnosti celého družstva, ktoré boli dnes dobré a opäť nás podržala fantastickými zákrokmi brankárka Králiková. Musíme byť trpezlivé a pokračovať v práci, ktorú sme začali robiť a prídu aj pekné výsledky. Stále tvrdím, že sme spoločne len na začiatku, ale tak ako aj ja, tak aj ženy majú to chcenie a chuť, čiže chce to len čas a prídu pekné výkony a aj výsledky. Nič kvalitné nevytvoríme zo dňa na deň.“

Dorastenky

FK Poprad – Michalovce 0:8 (0:5)

Tréner Milan Ilavský: „Od začiatku nás súper zatlačil na vlastnú polovicu. Neskorým dostupovaním sme súperovi dávali veľa priestoru na zakončenie. Dievčatá bojovali, ale na skórovanie v zápase to nestačilo.“

Žiačky

FK Poprad – Michalovce 1:3 (0:1)

Gól: Kočková.

Tréner Milan Ilavský: „V dnešnom zápase sme boli jednoznačne lepším tímom. Predviedli sme pekné akcie, žiaľ, v zakončení sme nemali presnú mušku.“