Veľmi dôležité víťazstvá vybojovali počas uplynulého víkendu naši dorastenci. Starší dorastenci FK Poprad kategórie U19 triumfovali pod Zoborom 2:0 a na svoje konto si pripísali historicky premiérové prvoligové víťazstvo. Nesmierne cenné tri body si do tabuľky pripísali aj mladší dorastenci kategórie U17, ktorí doma porazili Nitru 1:0.

FK Poprad U19 vyhral 2:0 v Nitre

U19

Nitra – FK Poprad 0:2 (0:0)

Góly: Škyrta, Kožuch.

Tréner Michal Mičko: „Do Nitry sme cestovali odhodlaní ukončiť bodové suchoty. Všetci hráči podali koncentrovaný, kompaktný a sebavedomý výkon, za ktorý im ďakujem. Boli sme lepším tímom a zaslúžene sme si pripísali prvé ligové víťazstvo.“

U17

FK Poprad – Nitra 1:0 (1:0)

Gól: Zummer.

Asistent trénera Anton Kočiš: „Dnes to bol výborný zápas s prispením obidvoch družstiev. V prvom polčase identická šanca obidvoch družstiev, my sme svoju premenili a išli do vedenia. Prvý polčas sme boli lepším tímom, v druhom sa hra vyrovnala, ale poctivým futbalom a umnou hrou sme si víťazstvo nedali zobrať.“

U16

FK Poprad – Nitra 0:2 (0:2)

Tréner Jozef Vernarec: „Chceli sme podať zodpovedný výkon v defenzíve, keďže zápas v Nitre patril medzi naše najhoršie. Z časti sa nám to podarilo, no mrzia nás aj tie dva góly po dorážkach súpera. Zápas mal svižné tempo, kvalitu hry limitovalo ihrisko. Chlapci bojovali, snažili sa. Škoda gólovej šance za stavu 0:1, kde v tutovke sme sa nepresadili. Do konca zápasu sa hralo otvorene, v závere sme sa snažili dať aspoň gól, no súper nám to nedovolil. Vyhral však zaslúžene.“