fbpx

Vzácne vyrovnanú bilanciu zaknihovali naše mládežnícke kolektívy počas uplynulého víkendu – tri víťazstvá, jedna remíza a tri prehry. Naplno zabodovali starší i mladší dorastenci U19 a U17, ktorí vyhrali nad Podbrezovou. Darilo sa aj starším žiakom. U15-ka triumfovala v Prešove a U14-ka v metropole Šariša získala cenný bod.

U19 FK Poprad - Podbrezová
U19-ka vyhrala nad Podbrezovou 3:2

U19

FK Poprad – Podbrezová 3:2 (1:1)

Góly: Šarišský, Šoltíšik, Smieško.

Tréner Mikuláš Dvorožňák: „Po stredajšom víťaznom zápase s Nitrou sme doma privítali Podbrezovú. Očakávali sme ťažký zápas, na chlapcoch bolo vidieť únavu, no opäť raz odovzdali aj posledné zvyšky síl, ktoré mali a dokázali súpera poraziť. Výsledok sa nerodil ľahko, hostia sa ujali vedenia, ktoré sme do polčasu zmazali gólom Šarišského z rohového kopu. V prestávke sme chlapcov nabádali k aktivite, zmenili sme rozostavenie, dali dvoch čerstvých hráčov na ihrisko. Dvoma gólmi Šoltíšika a Smieška sme naklonili misky váh na našu stranu. V poslednej 15-minútovke bol zase aktívnejší súper, podarilo sa mu znížiť stav, ktorý sme do konca zápasu udržali. Som rád, že sme zvládli oba zápasy v tomto týždni a môžeme v nasledujúcich dňoch zregenerovať a obnoviť sily do ďalších zápasov.“

U17

Podbrezová – FK Poprad 1:2 (1:0)

Góly: Jakubko 2.

Tréner Jozef Olejník: „V tomto stretnutí sme konečne náš dobrý herný výkon pretavili aj do víťazného rezultátu.“

U16

Podbrezová – FK Poprad 3:0 (1:0)

Asistent trénera Boris Rigo: „V zápase v Podbrezovej sme nastúpili z viacerých príčin v pozmenenej zostave. Úvod zápasu bol vyrovnaný, hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Chýbala nám však väčšia aktivita a odvaha v útočnej fáze. V polovici polčasu sme inkasovali gól po štandardnej situácii, kde sme nedostatočne pokryli hráča domácich, ktorý hlavou otvoril skóre. V druhom polčase sme chceli nepriaznivý stav zmeniť, ale chýbala nám kvalita smerom dopredu. Žiaľ, len bojovnosť a nasadenie v tejto súťaži už nestačia. Hráči, ktorí nastúpili, musia v tréningoch a zápasoch vyvinúť väčšiu vôľu a chuť vytvoriť konkurenciu pre hráčov, ktorí dnes z objektívnych príčin nemohli nastúpiť. Nášmu výkonu chýbala kvalita potrebná na mládežnícky ligový futbal.“

U15

Prešov – FK Poprad 2:3 (2:1)

Góly: Kačur 2, Dagnoli.

Tréner Pavol Kubus: „Domáci začali aktívne, vysoko nás napádali a hneď v úvode strelili gól. My sme sa dlho s ich presingom nedokázali vyrovnať. Po štandartke sa nám podarilo vyrovnať a postupne sme sa dostávali do hry. Keď sa zdalo, že tlak domácich sme otupili, spravili sme hrubú chybu v defenzíve a opäť sme prehrávali. Aj v druhom polčase začali domáci aktívne, avšak šancu po rohu nevyužili. Potom sme už ovládli stred ihriska, dobre sme kombinovali a prišlo vyrovnanie po chybe domácich. Hru sme už kontrolovali, ale dve veľké šance sme zahodili. Obrana už pracovala spoľahlivo a domáci si šance nevypracovali. V závere sa na nás konečne usmialo šťastie a po dorážke sme zaslúžene strelili víťazný gól. Chlapci hrali dobre, ale hlavne za druhý polčas si zaslúžia za veľmi dobrý výkon pochvalu, a verím, že v takých výkonoch budeme pokračovať.“

U14

Prešov – FK Poprad 1:1 (1:1)

Gól: Uhrín.

Asistent trénera Pavol Kubus: „V zápase proti vedúcemu družstvu tabuľky sme podali obetavý a bojovný výkon. Podržal nás brankár Lačný. V úvode sme inkasovali gól, ale hneď sme dokázali po chybe súperovho brankára vyrovnať. Celý prvý polčas sme boli pod tlakom, ale dokázali sme sa nebezpečným akciám súpera ubrániť. V druhom polčase sme už boli aktívnejší smerom dopredu, ale súper mal samostatné nájazdy, pri ktorých nás podržal brankár. Chlapci však už dokázali podržať loptu, zakombinovať, ale vo finálnej fáze sme boli nepresní. V závere nás domáci štandartkami pritlačili, ale defenzíva nám fungovala. Celé družstvo si za výkon zaslúži pochvalu.“

U13

FK Poprad – Prešov 1:7 (1:2)

Gól: Džurník.

Tréner Marián Halavin: „V prvom polčase sme nedokázali reagovať na vysoké napádanie súpera, ktorý naše chyby potrestal dvomi gólmi. V druhom polčase sme sa dostávali k súperovej bráne sporadicky, kde sme sa nevedeli presadiť. Súper dominoval v defenzívnych i ofenzívnych činnostiach, vyhral zaslúžene.“

U12

FK Poprad – Prešov 4:27 (0:12)

Góly: Garcia 2, Jakubčák, Dovala.

Tréner Ján Guziar: „Aj keď nezvykneme rozdeľovať hodnotenie na dve družstvá, keďže výsledok je jeden a všetci sme FK Poprad, dnes ale urobíme výnimku, nakoľko výkon dvoch skupín hráčov bol diametrálne odlišný. Jedna skupina podala dobrý výkon a bola Prešovu vyrovnaným súperom, uhrala celkový výsledok svojho „mini zápasu“ (3:7). Druhá sa len pozerala Prešovčanom na dresy a bojazlivo sa ani len nesnažila si zahrať futbal a inkasovala (1:20). V oboch skupinách bolo po dvoch hráčov z U11, ale pohybovo sa jedna s druhou nedá porovnať, ale všetci chceme hrať za FK Poprad. Musíme pridať všetci, ale niektorí musia zmeniť aj myslenie ohľadom pohybu (rýchlosť, dynamika), aktivity (ponuka, bránenie, prvý dotyk) a sebavedomia (individuálny tréning, „zručnosť“). Každý z hráčov vie, v ktorej skupine s Prešovom hral.“