fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Minulý týždeň odštartovali zimnú prípravu už aj naši starší dorastenci. Pre zverencov trénerov Mikuláša Dvorožňáka a Stanislava Kocha nebude až taká dlhá ako v iných kategóriách. Prvá liga staršieho dorastu U19 totiž ako prvá odštartuje odvetnú, jarnú časť súťažného ročníka, úvodné kolo je na programe 22. februára.

Novinkou v tréningovom procese je, že kategória U19 a B-tím trénujú spoločne. „Zimná príprava je kratšia ako obvykle, lebo jarná časť začína prvým majstrovským zápasom už 22. februára. Máme teda šesť a pol týždňa na to, aby sme pripravili mužstvo na jarnú časť,“ rozhovoril sa tréner U19-ky Mikuláš Dvorožňák.

Na čo sa zamerajú v tréningovom procese v úvodných dvoch týždňoch a v nasledujúcom období? „V prvých dvoch týždňoch sa budeme snažiť hernou formou venovať sa všeobecnej vytrvalosti. Postupne každým týždňom budeme úseky skracovať a pridávať. Prejdeme do vytrvalosti v rýchlosti, každým tréningom budeme dbať aj na taktickú stránku, nielen na fyzickú. To, čo bolo zaužívané v jesennej časti chceme, aby sa prenieslo aj do jarnej. Chlapci si musia osvojiť úlohy na svojich pozíciách, aby sme boli do jarnej časti stopercentne pripravení,“ zdôraznil kouč bielo-modrých orlov, ktorí po jeseni zimujú v tabuľke na 9. mieste.

FK Poprad U19
U19-ka si zmerala sily s B-tímom

Posilami Hurný a Kolláth

Vedenie klubu pracuje na tom, aby sa káder pred jarnou časťou posilnil. Z tímu neodišiel nikto, naopak, novou posilou je Stropkovčan Erik Hurný, ktorý prišiel z AS Trenčín. Je to kvalitný hráč, ktorý môže hrať v dorasteneckej kategórii ešte aj na budúci rok. Na hosťovanie by mal prísť brankár Matej Kolláth, ktorý pôsobil aj v Slovane Bratislava a je hráčom Karlovej Vsi.

„Keďže trénujeme spoločne s juniorkou, počet hráčov je dostatočný na kvalitný tréningový proces. Sme radi, že niektorí naši chlapci sa zapojili do prípravy s A-mužstvom, kde si vyskúšajú úplne iný rozmer prípravy. Je to v ich kariérach niečo nové. Budeme radi, ak sa niekto z nich presadí tak, že tam ostane na dlhšiu dobu. Ak nie, rátame s tým, že sa vrátia. Je už iba na trénerovi A-tímu ako dlho bude s nimi pracovať, ako sa mu jednotliví hráči budú pozdávať,“ poznamenal na margo toho, že až šiesti hráči zo súčasnej U19-ky momentálne trénujú s druholigovým A-tímom Dvorožňák.

Jarná časť súťaže bude náročná a naši dorastenci chcú hrať tak, aby sa nemuseli do posledného kola obávať o záchranu medzi elitou. „Ešte nič nie je ani zďaleka rozhodnuté. Neberieme to na ľahkú váhu, spoločne s kategóriou U17 komunikujeme, lebo vieme, že jar bude ťažká. Boli by sme radi, keby sme sa čo najskôr vyhli bojom o záchranu, aby sme nehrali pod veľkým tlakom. Všetky zápasy v prvej dorasteneckej lige sú veľmi kvalitné a pre hráčov rozvíjajúce,“ dodal Mikuláš Dvorožňák.

X