FK Poprad


Oficiálna stránka

Úvodných päť majstrovských zápasov v elitnej prvoligovej spoločnosti majú za sebou mladší dorastenci FK Poprad kategórie U17. Včera sa bielo-modrí orli (v netradičných ružových dresoch) predstavili v dohrávanom zápase 1. kola doma proti MŠK Žilina. Na vysokého papierového favorita podľa predpokladov nestačili a po prehre 0:5 zaknihovali najvyššiu porážku v prebiehajúcej sezóne. Žilinčanom patrí v tabuľke druhé miesto za vedúcou Nitrou, na ktorú strácajú jediný bod.

„Mali sme to pod kontrolou, aj keď sme určite nečakali ľahký zápas. Vedeli sme, že súper bude nepríjemný, bojovný, agresívny, odhodlaný. Chceli sa na nás vytiahnuť po poslednej remíze so Slovanom Bratislava. Určite boli povzbudení aj týmto výsledkom. Urobili sme si zápas jednoduchý tým, že sme do polčasu dali štyri góly. Prvých 15 minút boli domáci nepríjemní, šprintovali, dohrávali súboje. Preto sme boli ostražití aj smerom dozadu. Smerom dopredu sme boli efektívni, preto sme zaslúžene vyhrali,“ uviedol tréner MŠK Žilina Slavomír Konečný. Ako by zhodnotil výkon nováčika z Popradu? „Tento klub mi je veľmi sympatický tým, že tu majú nejakú koncepciu, filozofiu. Je to síce nováčik, ale hrali odhodlane. Myslím si, že je iba otázka času, kedy budú zbierať body,“ dodal Konečný.

FK Poprad
FK Poprad U17 prehral s MŠK Žilina 0:5

mali obrovský rešpekt

Po piatich kolách patrí našim chalanom v tabuľke posledné 12. miesto so ziskom jediného bodu. Zverenci trénera Guziara stále čakajú na prvý strelený gól v sezóne. „Vedeli sme, s kým budeme mať dočinenia. Žilina pri mládeži dlhodobo produkuje kvalitnú základňu. Keďže minulý víkend prehrali, vedeli sme, že tu prídu vysoko aktívni a s veľkou kvalitou. Chceli sme to prehustiť a dobrým spôsobom hry eliminovať ich silné stránky. Opätovne sme nezvládli štandardnú situáciu, keď máme dlhodobo problém s reakciou na odrazenú loptu. Po inkasovanom góle sa naši chlapci ešte viac zľakli Žiliny, pred ktorou mali obrovský rešpekt. Súperovi sme uľahčili cestu za hladkým víťazstvom. Snaha sa našim hráčom uprieť nedá, ale súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach,“ hodnotil tréner FK Poprad Ján Guziar.

Už úvod sezóny naznačil, že zotrvanie medzi elitou bude poriadne tvrdým orieškom. V našom klube ale flintu do žita určite nehádžu. „Jeden z našich cieľov je, aby sme už konečne strelili prvý gól. Snažíme sa nabádať chlapcov, aby za tým gólom išli. Škoda, že slabo kopeme štandardné situácie. Šťastena sa zatiaľ od nás odvracia. Veríme, že všetko nešťastie sme si už vyčerpali v úvodných piatich kolách. Chceme sa udržať v tejto prvoligovej súťaži, lebo iba v nej môžu chlapci výkonnostne rásť,“ zdôraznil Guziar.

Najbližšie sa hráči FK Poprad predstavia v sobotu v Dunajskej Strede.

X