Po minuloročnej úspešnej premiére Športového dňa orlíčat dnes zorganizoval náš klub FK Poprad druhý ročník tohto milého podujatia pre najmenších. Na dvoch ihriskách futbalového štadióna v Poprade-Veľkej sa do akcie zapojilo vyše 400 detí z desiatich materských škôl v Poprade. Pre škôlkárov predškolského veku pripravili naši mládežnícki tréneri súťažné i zábavné stanovištia. Nechýbali ani občerstvovacie stanice pre detičky a ich pani učiteľky. Vydarené podujatie bolo umocnené príjemným počasím. Škôlkári si počas dnešného dopoludnia schuti zašportovali, zabavili sa a poriadne unavení a s množstvom nových zážitkov sa už tešili na poobedňajší spánok.

FK Poprad - Športový deň orlíčat
Športový deň orlíčat FK Poprad

Michal Mičko (športový riaditeľ mládeže FK Poprad): „Sme radi, že pokračujeme v takejto milej tradícii. Je skvelé vidieť radosť tých detí. V porovnaní s minulým rokom sme trochu zmenili organizáciu. Vlani sme ich mali všetky naraz, teraz sme to vymysleli tak, aby sa striedali. Malo to dobrý ohlas u učiteľov i riaditeľov materských škôl, prišlo ešte viac detí ako v minulom roku. Na hlavnej trávnatej ploche sme im pripravili prekážkové dráhy, okrem súťažných disciplín tu majú aj doplnkové hry, hasičov, kreslenie. Na umelej ploche si môžu zahrať futbal, zakopať na presnosť.“

Marián Jarabinský (šéftréner prípraviek FK Poprad): „Oslovili sme všetky materské škôlky v Poprade. Prihlásilo sa nám vyše 400 detí, niektorí tu už boli aj vlani, veľmi sa im páčilo. Chceli sme im týmto priblížiť našu športovú aktivitu a doniesť pohybovú kultúru do materských škôlok pre všetky deti, ktoré tu prišli. Pre deti sme pripravili štyri stanovištia, ktoré sú formou pohybových hier a súťaží. Mimo týchto štyroch stanovíšť sú tu ešte voľnočasové aktivity ako napríklad hasiči, kreslenie a futbal voľným spôsobom, resp. preťahovanie lanom. Každý si tu nájde svoje uplatnenie, deti si prídu na svoje. Všetko je to riešené zábavnou formou.“