Dorastenky FK Poprad pôsobili v tejto sezóne v novovytvorenej prvej lige, ktorá sa hrala v novom formáte. V šesťčlennej skupine si zmerali sily so štyrmi družstvami z východu (Partizán Bardejov BŠK, 1. FC Tatran Prešov, MFK Zemplín Michalovce, TJ Lokomotíva Košice) a jedným tímom zo stredného Slovenska (MFK Ružomberok). Celú sezónu odohrali v dvojičke spoločne s kategóriou žiačok. Zverenky trénera Slavomíra Šoltýsa skončili na štvrtom mieste. Viac nám už kouč našich dorasteniek prezradil v nasledujúcom rozhovore.

FK Poprad dorastenky
Natália Cimermanová – FK Poprad

V súťaži ste skončili na 4. mieste. Ako by ste ju zhodnotili?

„Súťaž, ktorú sme odohrali, bola novou a hrali sme ju prvýkrát. Bola náročnejšia ako sme hrali minulý rok, kde bola vytvorená regionálna súťaž na strednom Slovensku. Tentokrát to bola súťaž prvoligová a v nej nastupujú najlepšie tímy, ktoré majú v klube nastavenú štruktúru, čiže musia odohrať celú súťaž v dvojičke spolu so žiačkami.“

Splnili hráčky všetky vaše očakávania a predstavy?

„Všetky dievčatá, ktoré nastupovali v tejto súťaži, hrali, na čo mali a myslím si, že sa snažili robiť radosť nielen mne, ale aj klubu, kde robili dobré meno nášmu FK Poprad.“

Čo bolo v sezóne najväčším pozitívom, a naopak, čo vás v nej najviac sklamalo?

„Teší ma fakt a môžeme povedať, že máme dostatok dievčat, ktoré majú záujem o futbal v našom regióne, čo nám môžu závidieť ostatné kluby.“

Kedy začnete s letnou prípravou a na čo sa v nej zameriate?

„Ďalšiu sezónu začneme v polovici júla. Budeme musieť dobehnúť obdobie, kde budeme mať pauzu, takže sa zameriame na kondíciu, prácu s loptou na malom, ale aj veľkom priestore, takisto sa zameriame na kombinácie a budeme sa snažiť odohrať čo najviac prípravných zápasov.“

Plánujete počas letnej prestávky káder nejako obmeniť?

„Káder sa dopĺňa dievčatami, ktoré prechádzajú od žiačok k tejto vekovej kategórii.“

4. FK Poprad 20 7 1 12 37:72 22