Bezgólovou remízou sa skončil dnešný prípravný zápas našich mladších dorastencov kategórie U16 proti rovesníkom z Manchestru United. V NTC Poprad síce slávny anglický tím postavil proti našim chlapcom o rok mladších futbalistov, no napriek tomu ide výsledok 0:0 do sveta. Vo februárovom prípravnom zápase v Tatranskej Lomnici sme tomuto súperovi podľahli 0:5, teraz sme si udržali čisté konto. V celku vyrovnanom zápase sa nám to podarilo aj preto, lebo v samom závere sa predviedol výborným zákrokom náš brankár Filip Regitko.

FK Poprad U16 – Manchester United FC U16 0:0

FK Poprad: Glajza – Novák, Strachan, Štefánik, Rybovič, Bilas, Ďurta, Rodák, Dulák, F. Farkašovský, Griger, striedali: Regitko – Kučera, Vasiľ, Dianovský, Chodníček, Juščák, Tybor, Suchanovský, Ďateľ, S. Farkašovský.

FK Poprad U16 - Manchester United
FK Poprad U16 – Manchester United FC U16 0:0

hlasy po zápase

Boris Rigo (asistent trénera FK Poprad): „Motivácia nám nechýbala, počas celého týždňa sa už chlapci tešili na tento zápas. Výkon na ihrisku potvrdil to, že chlapci boli dobre motivovaní. Súper hral s o rok mladšími hráčmi, ale mal veľkú kvalitu. Chceli sme hrať pozorne v obrane, ale aj byť nebezpeční smerom dopredu. Hlavne v druhom polčase sme boli dosť nebezpeční, chýbala len gólová radosť. Som spokojný, naše družstvo ukázalo kvalitu.“

Hasney Aljofree (tréner Manchester United FC): „Myslím si, že to bol výborný futbal v dobrom tempe. Oba tímy sa snažili vyhrať, bola to dobrá konfrontácia. Bola to férová hra, vyskúšali sme si všetko, čo sme chceli. Chýbali len góly, oba tímy hrali pozorne v obrane. Nejaké šance boli, ale brankári boli pozorní.“

Radovan Rodák (FK Poprad): „Aj keď to boli o rok mladší hráči, boli rýchlejší ako my. Boli lepší, určite nás prevýšili v technike. Šance sme ale mali aj my, škoda, že sme ich nepremenili. Je to neuveriteľný pocit hrať proti takému klubu ako je Manchester United, nehrá sa proti nemu každý deň. Užili sme si to a veľmi nás teší, že sme proti ním mohli hrať.“

Dan Polakowski (Manchester United FC): „Bol to dobrý, napínavý zápas až do konca. Keďže to bolo 0:0, bol som nervózny až do poslednej minúty. Bola to dobrá skúška s vyrovnaným priebehom. Domáci hrali iným štýlom ako naše anglické tímy, preto to bola pre oba celky dobrá konfrontácia. Bola to nová výzva. Hrali sme proti fyzicky silnejšiemu súperovi, preto to pre nás bola dobrá lekcia.“